Gå til innhold
Hundesonen.no

Tikka


HildeM

Recommended Posts

Skrevet
For ett nydelig uttrykk.. :icon_confused:

Fine bilder!

Ja, uttrykket hennes er bare nydelig. Hun har ett lysebrunt og et mørkebrunt øye, noe som gir henne et utrolig  fint blikk. :cry:

Takk!

Veldig søt :icon_redface:

Fine bilder!

Hun er veldig søt ja, både når det gjelder utseende og oppførsel. :)

Skrevet

Jeg er ganske sikker på at hun kommer fra Sindregarden kennel i Stryn, men husker ikke om jeg fikk vite det eller om jeg bare lette den fram selv. :icon_redface: Men Stryn, det er jeg sikker på.

:icon_confused:

Edit: Jeg har forresten tenkt å spørre om jeg får trene agility med henne, må bare tørre først, og finne ut en god måte å trene regelmessig på til tross for at hun bor ganske langt unna. Noen tips?

Skrevet

Nyyyydelig hund, og kjempe kule bilder! Hun minner meg litt om My'en min i væremåten og i fargen selvsagt

Man skal være litt smågal også :icon_confused:

Skrevet
Nyyyydelig hund, og kjempe kule bilder! Hun minner meg litt om My'en min i væremåten og i fargen selvsagt

Man skal være litt smågal også :icon_confused:

Og for en fart i henne!  :shocked: Er ikke så vant til å omgås unge BC-er jeg. Hun løper og løper. :cry:

Ja, litt smågal skal man være. Skulle nesten ønske Tassen var litt galere, selv om det er utrolig deilig å ha en såpass rolig hund. :icon_redface:

Hun skal helst ha med seg alt. Hun skulle leke med meg, søskenbarnet mitt OG Tassen samtidig. :)

Skrevet
Tikka er søt, snill, og grei, og ganske hyper og litt gal. Her er noen bilder.

1.jpg

Så utrolig skjønn :icon_redface: Akkurat den leppa har Bonnie også. Når hun vil leke eller venter på noe :icon_confused:

Skrevet

Hehe, ja, hun er riktig søt. :icon_confused: Skal ta meg sammen og se om jeg får begynt litt skikkelig trening med henne. Sykle opp etter skolen ellerno (det er bare at det er så himla bratt og langt :icon_redface: ).

Skrevet

My setter også leppene fast når hun er ivrig og venter på ball :icon_confused: Kanskje det er en gjeterhund-ting. :icon_redface:

Gleder meg til å se flere bilder av Tikka! Stilig navn hadde hun også.

Skrevet

Sikkert en gjeterhund-ting :icon_redface: Ja, jeg liker også navnet hennes veldig godt. Passer fint på en kommende gjeterhund! :icon_confused:

Skrevet
Jeg er ganske sikker på at hun kommer fra Sindregarden kennel i Stryn, men husker ikke om jeg fikk vite det eller om jeg bare lette den fram selv. :D Men Stryn, det er jeg sikker på.

Det var det jeg viste :lol:

Hun ser ut so en "typisk" sindregarden hund :D

Begge de jeg har hatt er jo derfra ;)

Skrevet
Det var det jeg viste ;)

Hun ser ut so en "typisk" sindregarden hund :lol:

Begge de jeg har hatt er jo derfra ;)

Stilig. :D

Aw, kjempesøt! Skikkelig sjarmis, rett og slett.

Hihi, ja, er hun ikke det?

Må være den "snåleste" BC'en jeg har sett :D

Hehe, Tassen måtte jo også få være med. :D

;) Åh! For en fantastisk nydelig BC! ;)

Ja, ikke sant? ;) 

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...