Gå til innhold
Hundesonen.no

To voksne hanner sammen


Tollertassen

Recommended Posts

Skrevet

naboene våre har to kastrerte hannkatter sammen, og det går helt fint. men det varierer vel, for det kommer vel ann på om kattene liker hverandre osv.

Skrevet
Mitt spørmål er som følger, er det noen som helst mulighet for å føre to voksne kastrerte hannkatter sammen?

Hvis de er kastrerte så er det ikke noe problem. Min erfaring er at kastrerte hannkatter går bedre sammen enn hunnkatter.

Skrevet

jeg har nemlig en kastert innekatt som jeg føler trenger litt mer selskap enn det vi gir han. Derfor superte nå en arbeidskollega som også har en kastert innekatt om vi skulle teste de to sammen siden de har tenkt på en katt til, vil bare ikke at det ender med drap:)

Skrevet

Nå har jeg bare hatt voksne katter og så fått en kattunge. Aldri satt to voksne sammen.

Men kastrerte hannkatter er stort sett rolige og hvis kjemien stemmer så burde det gå greit.

Skrevet

Vi får vel bare teste , går det ikke så går det ikke. Ønsker bare at Rambogutten min skal ha det best mulig, og det er rimelig forferdelig å innse at det kanskje ikke er hos oss :)

Skrevet
Har to kastrerte hankatter i lag, men de er søsken. Det er mye lettere å få søsken til å gå overens enn to fremmede voksne katter.

Ikke alltid desverre... Lucifer katten min hadde ofte besøk av sin bror når de var små, og Luc var med dit. Men PLUTSELIG så bestemte de seg for at det ikke funket lenger. Full krig, og mord i blikket...

Men, til TS. PRØV! dere må nok tåle litt fres osv i starten, men prøv. Absolutt ikke umulig at det går.

Her har vi to kastrater sammen her. Hadde tre. Og de har gått veldig bra sammen alle sammen. Null problemer. Og mine to var voksne når de ble introdusert for katten til Lars, som da også var året ca. Funket fint det.

Ellers skal jeg ha en eller to hannkattunger til inn i huset her i løpet av sommern (håper mor er drektig nå). Og ser ikke for meg problemer med det.

  • 5 months later...
Skrevet

Jeg ville ikke satt to voksne katter sammen bare for å se hva som skjer.. Katter er ekstremt territoriale, og de kan de være selv om de er kastrert. Jeg har selv et brødrepar som er kjempegode venner, men de (spesielt han ene) liker IKKE at der er andre katter i leiligheten. Har vært fosterhjem for DB og har da måttet holdt mine katter adskilt fra fosterkatten. Hvis du vil ha en pusevenn til Rambo, så anbefaler jeg heller å prøve med en kattunge! De fleste voksne katter ser ikke på kattunger som en trussel, og når kattungen vokser opp er de allerede vant med hverandre. Men for all del, det finnes voksne katter som har blitt venner i voksen alder, og det finnes voksne katter som har nektet plent å godta at det kommer en kattunge i hus.. Men om du skal føre to voksne katter sammen tar det TID, og du bør vite litt hva du driver med. Ikke bare ta med en tilfeldig katt på besøk.

  • 7 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...