Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan gjør man magien å gjøre mørke bilder "lys"?


Gjest

Recommended Posts

Skrevet

Ja, slik som Wheatentass gjorde i tråden min her.

Jeg har prøvd å dra alle spaker som sier contrast, brightness, exposure, levels, curves og gud vet hva, både opp og ned, uten resultat. Nå bruker jeg pixelmator, men jeg mener at folk som har brukt photoshop sier programmene gjør akkurat det samme.

Skrevet

Wild guess: shadow/highlight :) I Photoshop ligger den under Image - adjustments hvertfall.. Kjenner ikke til pixelmator så jeg vet ikke om det er en lignende funksjon der?

luna2.jpg

Skrevet
Wild guess: shadow/highlight :drool: I Photoshop ligger den under Image - adjustments hvertfall.. Kjenner ikke til pixelmator så jeg vet ikke om det er en lignende funksjon der?

luna2.jpg

Min Photoshop har ikke det alternativet under Adjustments såvidt jeg kan se... Hvilken versjon bruker du?

Skrevet
Har CS3, jeg tror CS2 har den funksjonen også.

Ah. Noe sier meg at jeg burde oppgradere, jeg har 7.0 jeg...

Skrevet

Åhåå, men da skjønner jeg. Jaja, kan like gjerne få meg photoshop da, på windowspc'n. Tror det er den eneste funksjonen jeg har bruk for når jeg redigerer bilder :drool: Yay for å ha sort hund!

Skrevet
Åhåå, men da skjønner jeg. Jaja, kan like gjerne få meg photoshop da, på windowspc'n. Tror det er den eneste funksjonen jeg har bruk for når jeg redigerer bilder :drool: Yay for å ha sort hund!

Tror det går ann å gjøre i redigeringsprogrammet som google har lagt (som er gratis).

Skrevet

Innlegg om piratkopiering er fjernet...

Photoshop får man kjøpt på elektrobutikker, fotobutikker..

Og på adobe.com

CS4 Engelsk = NOK 6,500.00

Elements 6 = NOK 650.00 ( LINK )

Lightroom 2 = NOK 1,960.00

Moderator Tore

Skrevet
Har CS3, jeg tror CS2 har den funksjonen også.

Alle versjoner fra CS(1) og alle versjoner av Elements(4-7) har denne funsjonen... (shadow/highlight)

Man kan gjøre ca samme magi med Levels, men shadow/highlight automatiserer oppgaven.. :yes:

Skrevet

Skjer jo at man betaler så mye for et bildeprogram :) Da går jeg heller uten!

Men picasa funket ganske bra, highlight het det vel :) Fant forøvrig også ut hvordan man gjør det på pixelmator, men makan til ekstraarbeid har jeg aldri vært borti. Lage ekstra layers og bruke dodge / burn og levels og ... ja. Sånnt man kan om man er inne på grafikk. Holder meg til picasa jeg :)

Skrevet

Om man faktisk er så interesert at man trenger Photoshop eller jobber med foto, så betaler man...

Om man ikke har såpass behov at man ikke trenger det, så finnes det et utall andre programmer som er nesten like gode og 100% gratis og lovlig...

Har selv kjøpt Elements 5 og oppgradert til Elements 6... Å må si det absolutt er verd de pengene...

650kr er ikke stort i dag...

Vurderer også om ikke Lightroom 2 skal kjøpes nå som "foto-sesongen" starter igjen...

Picasa er et supert og lett å fint program til slike redigeringer som den vanlige mann i gata trenger å gjøre, endre farger, kontrat, fjerne røde øyne, tegne/fjerne, oppskarping tror jeg har kommet også.?

Ikke minst er Picasa et supert verktøy til å organisere bildene.!

Man får også et online galleri man kan dele bildene med...

Legge på vannmerke...

Integrert med Googlemap og Google Earth...

Rette opp horisonten...

Skrive tekst på bildet...

osv...

Picasa 3

Paint.NET

Photofiltre

Skrevet

det går faktisk an å bruke photobucket også til en hel del folkens. jeg har redigert mange bilder der. og det er helt GRATIS!!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...