Gå til innhold
Hundesonen.no

En nervepirrende opplevelse


Heidihj

Recommended Posts

Skrevet

I går gikk jeg og Elwira kveldstur. Vi gikk til et veldig fint sted der vi kan se hele Drammen. Der er det en lav mur som hindrer barn å falle ned (det er nemelig en barnehage). Jeg gikk der med Elwira i bånd å ante fred og ingen fare. Plutselig rykket elwira hart i båndet, hun tok nemelig løpefart og hoppet åver muren. Der var det rett ned, men det så hun jo ikke. Elwira hang der i båndet etter halsen, det var i tilegg ett retriever bånd (halsbånd og lenke i ett som ett utstilingsbånd). Heldig hvis var det bare 4 meter til første avsats, så jeg heiste henne ned til hun var litt over bakken og så slapp jeg båndet. Jeg fikk kravla ned å hentet henne, og vi to måtte komme oss opp og over muren. Både jeg og Elwira var veldig skelvene etter den opplevelsen :( Tenk om det ikke hadde vært noe avsats, da hadde hun enten død eller fått nakkeskader, for da måte jeg ha dratt henne opp etter halsen. Det gikk heldig vis bra med henne etterpå :(

Men hun har jo en liten unskyldning til att hun hoppa over muren. Den var nemelig veldig lik den hun hopper over på agilityen. :P

Skrevet

Å hjelp :-o Så skummelt!

Det var nå enda godt det gikk så bra som det gjorde, men sånt er skikkeli ekkelt å skummelt.

Skrevet
åh fy fææn. d hadde jeg fått nervesammenbrudd om lunah hadde gjort no sånn. bra det gikk bra med henne da. gæærn bikkje!

Puh, samme her! Må ha vært jævli!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...