Gå til innhold
Hundesonen.no

Snodige Sveiser!


Zoey

Recommended Posts

Er litt sånn fram og tilbake og jeg tørr :ahappy: Har hørt det er 3 forskjellige dreads-varianter (?)

Ditt var utrolig kult, slik jeg vill ha det! ;) IKKE en slik, de blir alt for tykke ..

Meen, hvordan får du det ut igjen? Jeg mener du kan jo liksom ikke ha det foralltid, du får jo en slags "ettervekst" Av det ..

Og forresten, jeg har prøv en slags, home made dreadlucks, gikk ikke så bra. Når alle floke/dreadsene skulle ut, ehhh ja da for halve håret + at jeg måte til med saksa. .. :rolleyes:

Tre typer? Har jeg aldri hørt om. Men at det finnes forskjellige måter å lage de på, det er sikkert sant. Vet at mange bruker voks, men det er bare tull. Jeg brukte ingen verdens ting, og de ble likevel pene. Ang tykkelsen på de, så er det bare å fortelle hvor tynne/tykke du vil ha de. Jeg skulle ønske jeg hadde fått tynnere enn det jeg fikk, men men, det ble da fint likevel syns jeg.

Det blir ikke ettervekst hvis man lager ekte dreads; det dreader seg etterhvert, men ikke spør meg om det tekniske der, for jeg forstår ikke hvordan det kan gå til. :) Du må nok belage deg på å klippe av deg håret etterpå, det er temmelig vanskelig å kamme de ut. Jeg lagde også hjemmelagde dreads før jeg fikk "skikkelige" (dvs, mine hadde blitt skikkelige hadde jeg latt de være), og hadde disse i en liten uke. Det tok meg mangfoldige timer å kamme de ut, flaskevis med balsam og smør, og jeg mistet MYE hår, så det anbefales ikke. :P

Jeg har lagd dreads noen ganger, og det er ikke så fryktelig vanskelig egentlig.

Man kan forresten både farge og bleike håret selv om det er dreadet. :)

Hadde jeg skulle tatt dreads igjen hadde jeg ihvertfall holdt meg langt unna alt som het VOKS (vet mange sverger til det, men jeg vil ikke ha det i håret mitt igjen..)

Krever litt tålmodighet før de ser ut som skikkelige dreads og ikke bare rufs, men til gjengjeld blir de skikkelig fine. Det viktigste vil jeg tro er å dele det fint i rota når man lager dem, hvis man vil ha dreads som ser ryddige ut.

Jeg greidde ut mine, det tok tid og gjorde vondt, men de kom da ut og håret overlevde... jeg hadde ganske mange og brukte kanskje en halvtimes-times tid på én. Måtte jo klippe litt, men håret ble allikevel lenger enn med dreads.

Psycholynx: Tror uansett ikke det er så sannsynlig? (med mindre du vet hvem jeg er og ikke motsatt :P ) Også så jeg så fjern ut på bildet at jeg ikke ville vise fram trynet :P

Klarte du virkelig å kamme de ut? :( Hvor lenge hadde du hatt de da? Jeg hadde mine i nesten fem år, og da var det helt dønn umulig å kamme de ut ja. :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Klarte du virkelig å kamme de ut? :ahappy: Hvor lenge hadde du hatt de da? Jeg hadde mine i nesten fem år, og da var det helt dønn umulig å kamme de ut ja. :rolleyes:

Jeg hadde ikke hatt dem så lenge nei, så de hadde ikke fått fjufsa seg sammen til ordentlige dreads. Pjuh!

Men jeg har også sett folk med mangeårige dreads gre dem ut (etter å ha klipt av en god del, riktignok, men dreads forkorter jo håret noe innmari og det ble ikke sånn ille kortkort. Mye av håret som detter ut er vel også hår som skulle ha falt av naturlig i løpet av åra men ble "fanget opp" av dreads, no?

Har av og til lyst til å ta igjen når jeg ser folk med dreads (dine var fiiine!), men jeg har ikke tålmodigheten og jeg stoler ikke helt på at jeg ikke kommer til å angre :) Godt å kunne ha på seg vanlige luer og hatter også, hehe...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

har hatt hanekam i forskjellige farger, undercut, chelsea-cut, 5mm+ over hele hodet, halve hodet lilla og halve blondt osv. Blir veldig fort lei frisyrene mine, og klipper som regel meg selv så det er liksom ikke noe som hindrer meg hvis jeg sitter hjemme og kjeder meg eller kommer hjem fra fest osv :ahappy:

Nettet vil ikke samarbeide i kveld, så orker ikke stresse med å finne fram bilder nå

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å ja! Jeg har hatt dreads, og nesten ikke hår i det hele tatt, turkist hår, lilla, knall rødt osv.

En gang var det slikt:

n564866347_161372_1943.jpg

Og under NKK Hamar 08 var det slikt:

n903515388_4916717_1966.jpg

Da hadde det vokst ut en del, men det var veldig, veldig kort foran med dreads bak.

Nå har jeg den kjedeligste sveisen på lenge tror jeg :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

labbis, da så jeg deg på nkk bø tror jeg :ermm: Under BIS, du satt med hunden din på tribunen. (Sveisen på det nederste bildet var iallefallg ganske lik) :P Eller litt i samme stil da.

Hvilken hund? Kan ikke huske at jeg satt på tribunen under BIS, da var jeg og trente. Men satt der under begynnelsen av gruppen. Har 3-4 cm langt hår nå. Men kanskje det var meg :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde ikke hatt dem så lenge nei, så de hadde ikke fått fjufsa seg sammen til ordentlige dreads. Pjuh!

Men jeg har også sett folk med mangeårige dreads gre dem ut (etter å ha klipt av en god del, riktignok, men dreads forkorter jo håret noe innmari og det ble ikke sånn ille kortkort. Mye av håret som detter ut er vel også hår som skulle ha falt av naturlig i løpet av åra men ble "fanget opp" av dreads, no?

Har av og til lyst til å ta igjen når jeg ser folk med dreads (dine var fiiine!), men jeg har ikke tålmodigheten og jeg stoler ikke helt på at jeg ikke kommer til å angre :P Godt å kunne ha på seg vanlige luer og hatter også, hehe...

Som jeg nevnte, så dreader dreadsen seg etterhvert, men det er et par cm med "vanlig" hår før dreadsen "starter", og de stumpene klarte jeg å redde da jeg klippet de av meg. Jeg prøvde å klippe slik at et par cm av dreadsen var igjen og prøvde å kamme ut de to cm-ene, men det gikk slettes ikke. En halv cm fikk jeg vel til.. :P Og joda, mye av håret som faller av skulle jo ha fallt av, sant nok, men bare etter en liten uke?? Tenker på de hjemmelagde jeg, hvor mye hår jeg mistet da - sykt! Er forresten inne i en periode nå hvor jeg er gnien på kammingen, og nå floker håret seg til en eneste stor dread. Fryktelig praktisk å ha i hestehale, og så kammer jeg bare forreste delen av håret (sånn at det floker seg bare enda mer der bak). Før, da jeg fikk dreads, var håret mitt sånn at jeg ikke trengte å kamme det, og prøvde jeg å tupere det, gikk det opp av seg selv. Veldig fint og glatt hår altså; nå er det skikkelig dreads-vennlig! Får lyst på igjen, men synes kanskje at resten av stilen min ikke passer heeelt inn nå, men nok om det. :ermm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, jeg har brukt silver shade-dekken til hest om sommeren, og min erfaring er positiv. Materialet reflekterer sollys godt og bidrar til å holde hesten kjøligere, spesielt på veldig varme dager. Det gir også en viss beskyttelse mot insekter, selv om det ikke erstatter et eget fluedekken. Det er viktig å velge riktig størrelse og sikre at det sitter godt, slik at det ikke gnager. Jeg opplevde at hesten virket mer komfortabel, særlig under opphold på beite i solsteiken.
    • Lyden av ordet diary..  Vurderte i går å oppdatere om suksessen med ris, havregrøt, gulrot og brokkoli mos, ren kyllingfilet og egg, med en gradvis reintrodusering av tørrfor. Etter 2x kakao kunstverk av perfekt konsistens, som bare var å plukke fra gresset uten any smear, så det ut som en suksess, og Ede fikk V&H blandet med litt gulrotmos til kvelds. I morges viste det seg at jeg var litt snar med å trekke konklusjoner i går, og min vurderingsevne før morgenkaffe er heller ikke noe å skryte av. Det første som kom ut var fint, så jeg avfeide den siste klatten med softis som ingenting. ..og jeg glemte å tenke på at Ede ikke har fått intimbarbering på en stund. Rævskjegget hadde rukket gro nok til å kunne forveksles med ansiktet på en nykonvertert islamist, noe jeg smertelig ble gjort oppmerksom på da jeg noen timer senere måtte tørke stumpen hans fra en ladning med viskositet lik brun kjøttkakesaus ved 278°K. Det som først så ut som en grei tørkejobb viste seg å være det verste tilfellet av danglebær jeg ikke har hørt om før. Ord kan vanskelig beskrive den følgende halvtimen.  Det ble tørket og vasket og lugget i det nyanlagte talibanskjegget uten antydning til å nærme seg måloppnåelse. Ede begynte bli sår i stumpen og protesterte mot behandlingen, men forstod alvoret i situasjonen og samarbeidet tålmodig for å la meg prøve fikse problemet med dobbel effileringssaks, noe som heller ikke var noen quick fix. Vurderer begynne kalle ham Harald nå, etter Harald Hårfagre. Etter at effileringssaksen hadde gjort hva den kunne, så var det fortsatt en absurd mengde småsmuler av brun sement stuck i fløyelen rundt kaviarstjerna på den heltemodige pompen. Å finne frem sjampoen hadde liknende effekt på Ede som på røverne i Kardemommeby. Den heltemodige roen og tålmodigheten slo over i engstelse og han ville ikke samarbeide mer. Fordi han er hjernevasket fra barnsben til å forbinde dusjen med mat, så gikk han allikevel med på å la meg lukke døren bak ham, i håp om lysere tider, men forstod han var fanget i en felle øyeblikket etter, da jeg skrudde på dusjen uten at det luktet mat der inne. Ikke tale om at han ville gå med på det der. Han er for stor til å kunne tvinges nå, så å få den stumpen der inn over kantene på dusjsonen var det bare å glemme. Løsningen ble å massere inn sjampoen midt på gulvet og omstendelig vaske den ut igjen med vaskekluter og håndklær i flertall, mens han benyttet anledningen til å styrketrene muskulaturen rundt halefestet for å være bedre rustet til fremtidige konflikter av samme art.  Da det begynte vibrere truende i halsbåndet var jobben heldigvis gjort.  Nå som veslefjeset er rent og pent og utenfor PSTs søkelys, så er neste oppgave på tapetet å overbevise Harald om at det å stå stille med halen hevet mens jeg romsterer rundt analåpningen hans med en oppladbar, vibrerende, rosa plastdings er nødvendig for å gjøre neste tømming av belgen til en mindre traumatisk opplevelse for oss begge. ..med gulrot- og havregrøt som "lokkemiddel". Godt han ikke kan skrive Finn-annonser for omplassering eller ringe Dyrebeskyttelsen selv. 
    • Jeg tror nok forslaget var å få ny hund umiddelbart etter du har mistet den du har, ikke før. Det er fordeler og ulemper. Og ikke minst, folk er forskjellige.  Nå kan ikke jeg få ny hund pga. sykdom, men selv om jeg hadde kunnet det hadde jeg nok brukt god tid før neste kom i hus. Nå er det to år(!) siden vi mistet våre, og jeg kjenner jeg er mentalt klar for en ny hund. Men for min del sier helsa nei da, så det blir ikke med det første. Uansett tenker jeg det viktigste er å sette pris på den tiden man har, og ta vare på minnene når de er borte.
    • Tankk. Skal sjekke Librela. Når det gjelder ny hund så har jeg faktisk fått det forslaget av en del. Men hu blir sjalu på andre hunder hvis jeg er for "overstrømmende" så det blir evt om lenge til.
    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...