Gå til innhold
Hundesonen.no

Casper- Ramocos Prince of Sunsnow..Chihuahua


Kine Helen

Recommended Posts

Tror nesten du må legge ut et innlegg på "Din rase" om chihuahuaen, siden nå fikk jeg lyst til å vite mer om rasen, hehe :wink:

For ekempel om de tåler så lite som folk skal ha det til? Hvilke folk de passer til, hva prisen ligger på og hva hunden kan brukes til...?

Ja skal se om jeg får somla meg til å gjøre det en dag:) hihi.. i mellomtiden kan jeg jo svare deg litt her:)

de tåler ganske masse.. i dag var vi ute og gikk fra kl halv to til kl 4 uten problemer.. (casper ble bært litt da.ung som han er). de har jo lett for å bli trakket på så det må jo passes litt på... i lek med større hunder går det som regel greit så lenge det blir passet på, eks hvis mine skulle lekt med Calinas Dobbis hadde det nok vært litt skummelt da han bruker labbene mye:) hehe.. noen chis har Åpen Skalle hele livet og da må det passes litt på(ikke la unger klappe ham på hodet etc)

de passer til alle egentlig mener jeg.. (ikke fjortiser som skal ha dempå armen) de digger å være ute når det ikke er kaldt og regner:) hehe men trenger ikke mer en ett par tisse turer om dagen, men da må de ha masse hjerne trim og lek inne..

du kan bruke dem til det meste tror jeg.. ikke jakt eller noe slikt da.. men lydighet, agility,utstilling, spor.. (speedy digger å gå spor)

Prisen er jo så om så men.. jeg kjøpte mine for 12 og 14 tusen.. nå er prisene oppi mellom 15 og 20 tusen.. så de er DYRE..!

hvis du lurer påandre ting er detbare å spørre meg her eller på msn ol.. har masse sider med info,oppdrettere osv:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

de tåler ganske masse.. i dag var vi ute og gikk fra kl halv to til kl 4 uten problemer.. (casper ble bært litt da.ung som han er). de har jo lett for å bli trakket på så det må jo passes litt på... i lek med større hunder går det som regel greit så lenge det blir passet på, eks hvis mine skulle lekt med Calinas Dobbis hadde det nok vært litt skummelt da han bruker labbene mye:) hehe..

Jai ikke sjøøne nååe hva du mene med Odin å sine ben... :roll: :(

-btw, så finnes det såå mye funskjonelle og fine dekken til Chi`s om de ikke liker seg ute i kulde og ekkelt vær. :( -der er de ganske lik dobbere faktisk..hehe - snur i døra når det høljer..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

det vises ikke.. ja de lukker seg som regel selv, men ikke på alle..

åpen fontanell som det heter på fint.. det er sånn som bebyer har.. du kjenner det når du stryker over hodet demmes..

----------------------Speedy søker som bare det;

1084.jpg

hmm her er det noe:)

1083.jpg

Ropte du?!?

1081.jpg

1080.jpg

hmm her er det noe:

1078.jpg

snuse snuse

1077.jpg

IIKK GAL CHIHUAHUA

1076.jpg

Nei nå stikker jeg.. detta var kaldt..brrr

1075.jpg

-------------------------------

1011.jpg

Hmm.. der kjem ho med Foto apparatet igjen.. ÆSJ

1029.jpg

RRR kill that mouse..

1030.jpg

1070.jpg

Vakre vakre speedy..

1071.jpg

1083.jpg

Casper Sliten nå..... slutt og taaa bilde nå...

1090.jpg

JADA MAMMA NOK NÅ..

1106.jpg

1109.jpg

Speedy og Casper følger nøye med på når nye hundeprogrammet på tvN.. masse gøye lyder:)

Avslutter med SpeedyMann:)

1067.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 6 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...