Gå til innhold
Hundesonen.no

Aynï 1 år!


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Og jeg fortsetter å spamme:

0002.jpg

0001.jpg

0006.jpg

0010.jpg

0007.jpg

Ja, det var første og siste gang hun var i noen valpegrind i alle fall..! :)

0019.jpg

0028.jpg

0029.jpg

0031.jpg

Se lille meg, da!

0017.jpg

Knute på tråden..

0019.jpg

0031.jpg

0004.jpg

0004.jpg

Skrevet

Må dele opp litt:

0007.jpg

0001.jpg

0008.jpg

0011.jpg

Prøver å knerte Tulla..

0018.jpg

0031.jpg

0002.jpg

0019.jpg

0040.jpg

0062.jpg

En liten smule forskjell i størrelsen??

0025.jpg

0009.jpg

Full trynings på begge to..

0012.jpg

Men full fres rett etterpå likevel. :)

Skrevet
Er Aynï blitt ett år allerede? :)

Gratulerer med dagen! :P

Jepp, helt utrolig! :) Tusen takk!

Gratulerer med dagen til Aynï! :)

PS, du må seriøst gjøre noe med førsteinnlegget ditt. :D

Tusen takk!

Men huh? Noe rart med bildene? Noe rart jeg skrev? :) Hva var det med førsteinnlegget?

Oi, tiden flyr! Gratulerer så mye med dagen! Tia hilser også og håper Aynï fortsatt er valp og vil leke velte-tøyburet-leken :D

Selvsagt! :P Alltid like valpete og tullete, og "velte-buret-leken" var veldig gøy den! :D

Skrevet
Tusen takk!

Men huh? Noe rart med bildene? Noe rart jeg skrev? :) Hva var det med førsteinnlegget?

Bildene står ved siden av hverandre og ødelegger hele skinnet her hos meg iallefall. :D Og det ene bildet er to ganger. Men det er bare linjeskift mellom bildene som skal til så blir det så bra så. :)

Masse flere fine bilder jo! Hun er så skjønn! :) Takket være dere så er Cairnen med i vurdering den dagen jeg skal ha en liten hund. :)

Skrevet
Bildene står ved siden av hverandre og ødelegger hele skinnet her hos meg iallefall. :) Og det ene bildet er to ganger. Men det er bare linjeskift mellom bildene som skal til så blir det så bra så. :)

Masse flere fine bilder jo! Hun er så skjønn! :) Takket være dere så er Cairnen med i vurdering den dagen jeg skal ha en liten hund. :P

Det så helt okei ut hos meg, men da jeg redigerte i hurtig-modus så jeg at ting ikke var helt bra. Ble det bedre nå?

Utrolig koselig at cairn er en "godkjent" liten hund, spesielt pga Aynï! :) Det satt jeg virkelig stor pris på å høre! :D

Skrevet
Det så helt okei ut hos meg, men da jeg redigerte i hurtig-modus så jeg at ting ikke var helt bra. Ble det bedre nå?

Utrolig koselig at cairn er en "godkjent" liten hund, spesielt pga Aynï! :) Det satt jeg virkelig stor pris på å høre! :)

Nå ble det mye bedre. :P

Aynï ser jo ut som en supertøff liten jente, nok kamplyst der iallefall. Skjønneste lille som driver å drar i båndet til Tulla og greier. :) Også synes jeg hun er vakker å se på også. :D Jeg må en hund som går an å motivere til å trene litt lydighet osv, og det ser ut til at Cairnen er mulig å få med på litt av hvert. :)

Skrevet
Gratulerer med dagen Aynï :)

Flotte bilder!

Herligste! Gratulerer med dagen :)

Gratulerer masse med dagen!Har nok hatt en flott dag tenker jeg :)

Grattis. :D

Vi kommer etter om et par-tre måneder. :P

Tusen takk alle sammen! :P

Nå ble det mye bedre. :D

Aynï ser jo ut som en supertøff liten jente, nok kamplyst der iallefall. Skjønneste lille som driver å drar i båndet til Tulla og greier. :) Også synes jeg hun er vakker å se på også. :P Jeg må en hund som går an å motivere til å trene litt lydighet osv, og det ser ut til at Cairnen er mulig å få med på litt av hvert. :P

Så fantastisk fine ord, og godt å høre at hun har "fallt i god jord" hos noen! :D Og joda, hun er med på det meste! Egentlig ganske mye til å være en "liten ubrukelig hund". :rolleyes: Håper vi får til noe i agility når våren nærmer seg - der har jeg store forhåpninger i alle fall! Kamplysten er bra den; henging i båndet er ikke akkurat noe som kun hører valpetiden til.. :P

Kamplyst har hun masse av! Herligste lille-hunden jeg har møtt :P

Nåh! :D Takk!

Skrevet
Kråkebolla jo! Gratulerer med gårsdagen! :)

Kråkebollen, ja! :) Så du dette bildet?

joomla%2021.jpg

Det var til ære for deg; det er jo sengen du lagde til henne! :) Hun ligger veldig mye i den, og sånn som hun ligger på bildet er ganske standard. :)

Skrevet

Ja, gratulerer med gårsdagen :)

Jeg synes hun er så søt, hun ser litt sånn...hvaskal jeg kalle det? Søtt bøllefrø? :) Ja, der har vi det :) Veldig fin!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...