Gå til innhold
Hundesonen.no

Kifani bånd til Tinka


Recommended Posts

Skrevet

Tja.. nå sitter jeg igjen med et valpebånd og et fint skinnbånd (som egentlig bare er til pynt). Og valpebånd er vel knapt 1 cm bredt!

Så da føler jeg at det er på tide å skaffe et nytt bånd til babisen min, og da falt jeg for Kifani båndene. Men hva velger man?? Det skal være et hverdags/treningsbånd. Jeg har tenkt på enten kunstskinn eller fleecefór.

Det skal stå enten Tinka.. eller Tequila (ikke helt bestemt meg enda). Men fargemessig står jeg litt fast.

Jeg har sett litt på noe som matcher Tinka's farger, altså noe leopard stripete og hvit.. eller noe rosa og flashy. Og ang. bredde, så vil jeg at det skal være bredt men det kan da ikke være mer enn 3cm?

Så somebody help!

Skrevet

Blondie sitt bånd er 3 cm. Det sitter fint på henne hvertfall. En phalene blir kanskje en god del mindre enn en dvergschnauzer. Men 2 cm blir vel ikke store båndet?? Du får sende henne en mail å høre med henne. Jeg gikk for bevernylonstoff. Føler det er mere slitesterkt og at det vil tåle bedre noen runder i vaskemaskina en fleece :huh:

291120081243Ha69A9gIfqE6kl1rMn.JPG

291120081242qlLEc4qEHHwvjyfemy.JPG

Skrevet

Men hvor stor er Blondie da? For lille Phalenen min veier allerede en 3.7kg og er 25cm høy.. og fyller 4 måneder neste uke. Så tipper hun blir en 5kg og minst 30cm høy.

Skrevet

Blir ikke 3 cm veldig bredt og i veien? Spike har et mykt skinnhalsbånd som er 1 cm bredt, og det er det han liker best. Bredere blir i veien for han.

Skrevet

Hmm, tja jeg vet jo ikke før jeg får prøvd. Men hvor stor er Spike da?

Jeg har jo hørt dette om at det må dekke to ryggvirvler og sånn. Og det pene båndet hun har er vel 1,5 eller 2cm bredt og det er helt fint. Og det båndet fra Hurrta jeg har sett på er vel også 2cm.

Skrevet
Hmm, tja jeg vet jo ikke før jeg får prøvd. Men hvor stor er Spike da?

Han veier ca 4 kg, og er ca 30 cm høy.

Skrevet

Jeg får vel bare dra innom en dyrebutikk for å prøve forskjellige bredder da. Så kan jeg se hvor bredt 3cm blir på henne.

Men ellers hva kan passe sånn fargemessig? Spike er sobel også er han ikke?

Skrevet
Spike er sobel også er han ikke?

Spike er tricolor. Tror det er smart å teste forskjellige bredder, så får du kjøpt riktig med engang. Jeg sikler på skinnhalsbånd fra collarmania, jeg.... :huh:

Skrevet

Har sett på de også ja! Ja ser at han er tricolor på bildet faktisk, men teknisk sett så er jo en sobel også tricolor? Altså Tinka har jo sort ansikt (eller deler av det) pluss noen sorte hår i de brune flekkene.

Skrevet

Micko sitt er 3 cm og han er jo liten da, hehe. Ikkeno lang hals på lille klumpen min, men 3 cm går helt fint :huh:

Skrevet
Men hvor stor er Blondie da? For lille Phalenen min veier allerede en 3.7kg og er 25cm høy.. og fyller 4 måneder neste uke. Så tipper hun blir en 5kg og minst 30cm høy.

C er 30 cm og 5 kg - og båndet på 3 cm er for stort til henne. Freya er 32 og ca 6 kg, og på henne passer det fint. Vent til hun er utvokst du og prøv i dyrebutikk før du bestiller.

Freya sitt bånd ligger forøvrig på siden til Kifani. Det har fleece inni, er ca 2 år gammelt og det vises ikke at det er brukt omtrent..

Skrevet

Tja, må uansett kjøpe et halsbånd til henne. Det pene er jo egentlig bare til selskaper på en måte.. så det blir vel noe helt greit noe i mellomtiden ihvertfall.

Skrevet

jeg er på let etter ett nytt kult halsbånd til odin siden favoritthalsbåndet hans er gått i stykker...er det noe hjemmeside til denne type halsbånd ??

Skrevet
jeg er på let etter ett nytt kult halsbånd til odin siden favoritthalsbåndet hans er gått i stykker...er det noe hjemmeside til denne type halsbånd ??

Kifani

De er oppdrettere av Rhodesian Ridgeback.. Men hvis du ser på venstesiden der, står det "hundeutstyr" eller noe :P

Skrevet

Midlertidig ble det bare et billig bånd fra Buddy. ROSA! Men men kostet meg bare sånn ca. 59kr så da var det liksom greit. Og så venter jeg litt med Kifani bånd. Forresten så er det nye båndet ca. 2cm bredt og det så helt fint ut på henne egentlig..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...