Gå til innhold
Hundesonen.no

Marley


Linda Marie

Recommended Posts

Skrevet

Noen her som har lest boken Marlig av John Grogan?

Jeg har nå kommet til side 200 og jeg har aldri vridd meg i latter og grått så øynene blir hovne av en bok om en hund før. Nå er boken også blitt til film. marley and me- the movie Og den skal jeg se når jeg har lest ut boken.

Anbefales på det varmeste!

post-3122-1234352797_thumb.jpg

Skrevet

Ja jeg har lest, opptil flere ganger til og med :ahappy: Er vel så godt som yndlingsboken min og har til og med skrevet en analyse av den på 4 sider i engelsken på skolen så kan vel si jeg liker den godt :ahappy: Men vet ikke helt om jeg vil se filmen! Føler den kommer til å ødelegge litt, som alle andre filmer som blir laget ut av boka :whistle:

Skrevet

Jeg holdt på å pisse på meg når jeg så traileren, så jeg må definitivt se filmen! Var som å se Luna i gul utgave.... :whistle:

Orker ikke lese boka, liker ikke sånne type bøker :ahappy: Må ha teoretiske faktabøker for å holde interessen.

Skrevet

Gleder meg til filmen ;)

Det er vel en historie bare hundeeiere kan ha glede av, da plottet ikke akkurat er grensesprengende :huh:

Skrevet

Boka er vidunderlig, og filmen erbra,selv om det er litt vel fjonge skuespillere i forhold til hverdagspersonene i filmen.

Jeg mener:jennifer Anniston og herr Owens..

Vær dog forberedt på å tute godt og grundig på slutten...

Skrevet
SPOILER!!!!

Men syns dere ikke synd på den stakkars hunden på slutten av boka som burde vært avlivet for lenge siden da?

:huh:

Hmmmmmm... Du kan så si. Tenkte det noen ganger jeg og. Hunden ble vel slått og sparket i boka om jeg ikke husker helt feil. Dette ser man ikke i filmen da. Filmen var underholdende, men jeg hadde aldri i livet giddet ha en slik hund.

Skrevet

Dere som har lest boken- funker denne for en snart 11 år gammel jente? Jeg er på leit etter noe lesestoff som vi kan kose oss med sammen. Det ble liksom slutt etter HP's siste bok *Sutre*

Skrevet

er filmen kommet ut? de sa "this christmas". betyr det at det er i desember -09 den kommer, eller kom den i fjor?

fikk veldig lyst til å se :closedeyes:

Skrevet
Dere som har lest boken- funker denne for en snart 11 år gammel jente? Jeg er på leit etter noe lesestoff som vi kan kose oss med sammen. Det ble liksom slutt etter HP's siste bok *Sutre*

Ja! Livets realiteter på godt og vondt. Datteren min på snart 13 skal lese den etter meg.

Skrevet
Ja! Livets realiteter på godt og vondt. Datteren min på snart 13 skal lese den etter meg.

Bra! Da kan jeg sette meg ned og bestille den. Den blir nok "offer" for høytlesing i sofakroken med en kopp te i hendene:) Kjempe kos!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...