Gå til innhold
Hundesonen.no

Marley


Linda Marie

Recommended Posts

Noen her som har lest boken Marlig av John Grogan?

Jeg har nå kommet til side 200 og jeg har aldri vridd meg i latter og grått så øynene blir hovne av en bok om en hund før. Nå er boken også blitt til film. marley and me- the movie Og den skal jeg se når jeg har lest ut boken.

Anbefales på det varmeste!

post-3122-1234352797_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg har lest, opptil flere ganger til og med :ahappy: Er vel så godt som yndlingsboken min og har til og med skrevet en analyse av den på 4 sider i engelsken på skolen så kan vel si jeg liker den godt :ahappy: Men vet ikke helt om jeg vil se filmen! Føler den kommer til å ødelegge litt, som alle andre filmer som blir laget ut av boka :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg holdt på å pisse på meg når jeg så traileren, så jeg må definitivt se filmen! Var som å se Luna i gul utgave.... :whistle:

Orker ikke lese boka, liker ikke sånne type bøker :ahappy: Må ha teoretiske faktabøker for å holde interessen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Boka er vidunderlig, og filmen erbra,selv om det er litt vel fjonge skuespillere i forhold til hverdagspersonene i filmen.

Jeg mener:jennifer Anniston og herr Owens..

Vær dog forberedt på å tute godt og grundig på slutten...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

SPOILER!!!!

Men syns dere ikke synd på den stakkars hunden på slutten av boka som burde vært avlivet for lenge siden da?

:huh:

Hmmmmmm... Du kan så si. Tenkte det noen ganger jeg og. Hunden ble vel slått og sparket i boka om jeg ikke husker helt feil. Dette ser man ikke i filmen da. Filmen var underholdende, men jeg hadde aldri i livet giddet ha en slik hund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere som har lest boken- funker denne for en snart 11 år gammel jente? Jeg er på leit etter noe lesestoff som vi kan kose oss med sammen. Det ble liksom slutt etter HP's siste bok *Sutre*

Ja! Livets realiteter på godt og vondt. Datteren min på snart 13 skal lese den etter meg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja! Livets realiteter på godt og vondt. Datteren min på snart 13 skal lese den etter meg.

Bra! Da kan jeg sette meg ned og bestille den. Den blir nok "offer" for høytlesing i sofakroken med en kopp te i hendene:) Kjempe kos!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
    • https://atferdskonsulenter.no/ har stort sett gode folk, selv om jeg ikke kan gå god for alle. Anna Bjurgård Compton, Hilde Arneberg, Kjersti Bjøntegaard, Gry Eskeland, Nina Haaland og Lise Fredriksen kjenner jeg til og kan anbefale. Arne Aarrestad og Siri Linnerud har jeg lest nok av og såvidt møtt til at jeg vil gå god for dem.  
    • Hvilken landsdel? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...