Gå til innhold
Hundesonen.no

Boxeren Bajas


Identity

Recommended Posts

Hei, ja da er det bestemt. Jeg skal ha boxer valp.

I morgen skal jeg dra og se på dem og velge hvilken av de tre jeg vil ha...

4 ukers bilder fra oppdretter:

020220090729204c0ac79abb4c0d89.jpg

Hann 1. Bilde 1

020220090734ce842e03508a44208a.jpg

Hann 1, Bilde 2

0202200907357571d81ed172435d9b.jpg

Hann 2, Bilde 1

020220090737f90291eea3c442aa89.jpg

Hann 2, Bilde 2

020220090740c0f78957662a426da4.jpg

Hann 3, Bilde 1

020220090743b2b701578f0a48aea3.jpg

Hann 3, Bilde 2

De er født 5.januar 2009

Så man kan si jeg gleder meg...

Avtalt at jeg skal hente hann jeg velger hjem den 25.februar...

Den er forresten fra Boxerdalen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 61
  • Created
  • Siste svar
Nommin! Så søte da! :icon_cry: Tror ikke jeg hadde klart å plukke ut en av de tre. Alle like søte. hehe. Lykke til da! :icon_confused:

Det er kjempe vanskelig å velge en av dem:icon_confused:

Men jeg kommer til å ta den som vil være mest hos meg...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er kjempe vanskelig å velge en av dem :icon_confused:

Men jeg kommer til å ta den som vil være mest hos meg...

Burde du ikke ta den som har den personeligheten/kroppsbyggningen/oppførselen du tror kunne passe for deg? :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da har jeg vært å sett :)

Jeg så på alle og lekte litt med dem men det var en som, skilte seg ut fra starten av.

Det var nr:1 og den ble det :yes:

Jeg hadde sett meg ut nr:2 eller nr:3.

Det ble faktisk nr:1. Hann var den som var roligst hos meg og bare slikket, beit ikke heller.

Etter et koselig valpe besøk var vi i sverige...

Det var dårlig vær, det snøde som bare det.

På vei hjem på avkjøringen til moss mistet bilen veigrepet, og suste inn i autovernet i Ca 70-80 KM/t :shocked:

Så bilen var ukjørbar og kunne vel bare skrotes.

så vi ble tauet til en bensin stasjon, derfra tok vi taxi til den siste ferga til horten fra moss.

Faren til ida (dama mi) kom og hentet meg i horten og kjørte meg hjem.

Jeg var hjemme klokka 1 i natt.

Vi hadde litt vondt i kroppen i går, men det går bedre nå :blink:

Jeg er mest glad for at det ikke var med verken valp eller andre dyr.

Bilen blir vel hentet i skrivende stund så får håpe det går bra.

JEG ER GLAD DET GIKK SÅ BRA SOM DET GIKK.

NB: Bilder av valpene kommer senere, orker ikke det nå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer med valpevalg, og fryktelig ekkelt når sånn skjer, enda godt at det gikk bra med alt levende! (bilen er tross alt bare en ting.)

Lykke til med valp! (jeg får min basenji nå den 14.februar, så ikke fullt så lang ventetid.) :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer med valpevalg, og fryktelig ekkelt når sånn skjer, enda godt at det gikk bra med alt levende! (bilen er tross alt bare en ting.)

Lykke til med valp! (jeg får min basenji nå den 14.februar, så ikke fullt så lang ventetid.) :yes:

Da gleder du deg tenker jeg :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er bildene:

08022009052443c66a3e5f954ec3af.jpg

Valp nr: 3 på bildet, en skikkelig ramp :D

08022009051085cceff64df14e68b4.jpg

Valp nr: 4 denne var/er solgt. Men søt det var den.

08022009055849394c36aa714afcb4.jpg

Her sover de, den lengst ned på bildet er den jeg valgte.

080220090544a67ed44670fb44088a.jpg

Her er hann jeg skal ha, han er så søt ;)

080220090543daf21804d91f47fdbd.jpg

Hann halvveis utenfor kassa skal jeg ha :D De er flotte alle sammen...

0802200905100d2b298ae07643b38a.jpg

Hann inntil den hvite skal jeg ha. Jeg gleder meg til å hente hann :D:P

Dette var alt jeg hadde...

Eller kan dere besøke hjemmesida min Besøk min hjemmeside

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...