Gå til innhold
Hundesonen.no

Eagermindvalper ventes igjen!


Caroline

Recommended Posts

Wee, da krysser vi det vi har for at det kommer noen smånusk om et par måneder :whistle:

Kombinasjonen er kjempespennende, så skulle jeg hatt shelite... men, det skal jeg ikke nei *overbevisesegselv*

Ja det krysser vi fingrene for :rolleyes2: Tar gjerne begge farger og begge kjønn jeg.

Og du kan vel få deg sheltie du, nå som du har magisk støvsuger :drool: Røyteargumentet holder ikke lenger!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar
Sååå spennende! Skal du beholde noen selv fra dette kullet, da?

Hva håper du på?

Tipper 3 stk, jeg. 2+1. :whistle:

Skal muligens ha en hannhund på deleie, om det blir en fin en :cry: Så har jeg ei venninne jeg synes trenger en ny valp :rolleyes2: Hun får førstevalget om hun vil ha ihvertfall. Ellers har jeg et par til som ønsker tispe, så to tisper og en hann hadde hvertfall vært fint :lol: Men gjerne 2+2, så det blir noe å velge blant i begge kjønn..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og du kan vel få deg sheltie du, nå som du har magisk støvsuger :cry: Røyteargumentet holder ikke lenger!

Johoho, for den magiske støvsugeren funker dårlig oppi møbler. Der gjorde Harry en bommert, altså! :rolleyes2:

Men heldigvis så her jeg ikke plass til flere hunder her, og har planer om to nye hunder i år som skal ut på fôr, så.. :whistle:

Jeg tipper tre valper; en tric og en sobel hann, og en sobel tispe :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så gniene dere er på tisper :lol: Fikk jeg nok tisper i forrige kull kanskje? Hehe..

Jóga fikk forøvrig 3 valper i forrige kull, 1 sobel tispe og 2 tricolour hanner, men da ble hun paret med en tricolour. Hun er selv fra et kull på 4, og kullsøsteren har hatt 3 kull, med 4, 5 og 2 valper. Spennende blir det hvertfall :P

Johoho, for den magiske støvsugeren funker dårlig oppi møbler. Der gjorde Harry en bommert, altså! :P

Men heldigvis så her jeg ikke plass til flere hunder her, og har planer om to nye hunder i år som skal ut på fôr, så.. :P

Jeg tipper tre valper; en tric og en sobel hann, og en sobel tispe :P

Pfft, detaljer! Skinnsofa er fint!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det har gått halvannen uke siden første paring. Jóga er nå hjemme hos meg, men skal nok være noen uker hos mamma før hun kommer hit igjen en uke før termin. Sist hun var her var hun sitt vanlige jeg (litt "over the top"), nå er hun absolutt mye roligere (altså på nivå med de andre, kanskje enda roligere), så jeg har en god følelse så langt :D Oppdatering følger etterhvert..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det har gått halvannen uke siden første paring. Jóga er nå hjemme hos meg, men skal nok være noen uker hos mamma før hun kommer hit igjen en uke før termin. Sist hun var her var hun sitt vanlige jeg (litt "over the top"), nå er hun absolutt mye roligere (altså på nivå med de andre, kanskje enda roligere), så jeg har en god følelse så langt :D Oppdatering følger etterhvert..

Spennende! Vi krysser fingre og labber for små "Eagermind'ere" :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så kult! :icon_cry:

Hva er bakgrunnen/meningen med kennelnavnet Eagermind? :(

Tja, synes det sier seg litt selv? At jeg ønsker å oppdrette hunder som ikke bare er friske, følger standarden og dermed er pene å se på, jeg ønsker at de skal ha noe "mellom øra" og kunne brukes til noe også. Pluss at det er litt sånn min egen mentalitet er også, jeg vil veldig mye og er ganske ivrig til sinns :lol:

Ellers takk for kommentarer :icon_confused: Ser ut som Jóga skal få være her hele drektigheten allikevel, så hun slipper unødig reising. Så kan det hende Silma reiser opp til mamma en tur istedet, det er visst tomt der uten hund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja, synes det sier seg litt selv? At jeg ønsker å oppdrette hunder som ikke bare er friske, følger standarden og dermed er pene å se på, jeg ønsker at de skal ha noe "mellom øra" og kunne brukes til noe også. Pluss at det er litt sånn min egen mentalitet er også, jeg vil veldig mye og er ganske ivrig til sinns :icon_confused:

Ellers takk for kommentarer :icon_cry: Ser ut som Jóga skal få være her hele drektigheten allikevel, så hun slipper unødig reising. Så kan det hende Silma reiser opp til mamma en tur istedet, det er visst tomt der uten hund.

Heh, hva betyr egentlig Eagermind?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...