Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg har Troll i hus!


Linda Marie

Recommended Posts

Skrevet

Ja, nå er valpen i hus! 13 uker gammel og helskjønn! Oppdretteren heter Eric Robinson og han eier begge foreldrene. Mor til valpene er 2 år og far til valpene er 9 år. Faren gikk sammen med mor og valper i hundegården. Valpene virket sosialisert med både hest, sau og katt. I tillegg til mennesker. Og for oss var det greit at valpen er vant til biler og annet motorbråk.

Troll er navnet, og det skal bli spennende å begynne treningen av henne :) Her er et par bilder av henne. På det ene er den stolte "pappaen" hennes.

post-3122-1231954336_thumb.jpg

post-3122-1231954348_thumb.jpg

Guest Luckystaff
Skrevet

AAW!!!!!! utrolig nydelig lite knøtt!!! :)

Lykke til med den herlige valpetiden...:)

Skrevet
Så søt! Trodde først at du hadde et skikkelig troll i hus.. Skjønte ikke at det var navnet ;)

Heter den Troll!? *lese i innlegget* Åja! :) Trodde du mente at du hadde fått en liten ramp i hus :)

Skrevet
Gratulerer med valp, som nogle af de andre troede jeg du havde fået en værre troll af en valp i huset :D

På disse få dagene så har hun klart å leve opp til navnet. Er jommen meg et lite troll vi har fått i hus!

Skrevet

Jeg har et kreativt lite troll i hus: Troll i katteluka

I tillegg til å krype gjennom trange åpninger, elsker ho å apportere ting. Pus er ikke noe glad for dette... Skal prøve å få filmet ei gang ho tar pus i munnen for å dra pus bort til mor :rolleyes:

Blir nok ei flink jente i lydighet og spor dette :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Ja,m ting går framover. Er positivt overassket over at BC er SÅ aktive. De sover ikke, de bare ligger til lading. Dette er jo en perfekt rase for meg som har ADHD!

Begynner så smått å legge treningen inn i hverdagen. Så sitt, dekk, bli og på plass er noe av det som øves på. Apport kom helt naturlig. Ho har funnet ut at vi konstant har godbit og ball i lomma. Så på egen hånd har ho funnet ut at hvis ho finner noe søppel ute, så plukker ho det opp og slipper det foran beina våres. I bytte får ho leke med ballen eller en godbit. :icon_clapping:

Det å få ho renslig har vært vanskeligere enn jeg først hadde trodd. Vet ikke om det kan komme av at ho var 13 uker da vi fikk ho? Nå begynner ho så smått å gå mot døra hvis ho må tisse. Såpass at ho går til døra, så til jakka med godbiter/ball i lommene, så til døra igjen. Ikke alltid ho faktisk må tisse, ho skal bare se om ho faktisk får godbiten... :whistle:

Skrevet
Ja,m ting går framover. Er positivt overassket over at BC er SÅ aktive. De sover ikke, de bare ligger til lading. Dette er jo en perfekt rase for meg som har ADHD!

Begynner så smått å legge treningen inn i hverdagen. Så sitt, dekk, bli og på plass er noe av det som øves på. Apport kom helt naturlig. Ho har funnet ut at vi konstant har godbit og ball i lomma. Så på egen hånd har ho funnet ut at hvis ho finner noe søppel ute, så plukker ho det opp og slipper det foran beina våres. I bytte får ho leke med ballen eller en godbit. :icon_clapping:

Det å få ho renslig har vært vanskeligere enn jeg først hadde trodd. Vet ikke om det kan komme av at ho var 13 uker da vi fikk ho? Nå begynner ho så smått å gå mot døra hvis ho må tisse. Såpass at ho går til døra, så til jakka med godbiter/ball i lommene, så til døra igjen. Ikke alltid ho faktisk må tisse, ho skal bare se om ho faktisk får godbiten... :whistle:

Haha, det med å bare "ligge på lading" kjenner jeg godt igjen fra mine små bøllefrø! :hyper:

Min første bc var veldig sen med å bli husren da, hun var bortimot halvåret før det begynte å bli gitt at hun sa fra når hun måtte ut. Og dette til tross for at jeg fikk henne i juni/juli. Buffy var heller ikke spesielt rask, tror hun var bortimot 4 mnd... Mulig mine har vært ekstremt trege da?

Lykke til med troll i hus, vil tro at navnet passer ypperlig! :lol: Så veldig søt og rampete ut! :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå har vi fått opprettet egen hjemmeside med treningsblogg. Foreløpig er det ikke mye å skrive om, men det håper jeg å endre etterhvert. Troyamin

Troll har ikke hatt uhell inne hele denne uken, så hun begynner nok å bli husren nå. Ellers er hun en ivrig apportør. Hvis ungene mister brusbokser på gulvet, så plukker ho de opp igjen og kommer med de til mor eller far. Kjempemorsom lek!

Skrevet
Ja,m ting går framover. Er positivt overassket over at BC er SÅ aktive. De sover ikke, de bare ligger til lading. Dette er jo en perfekt rase for meg som har ADHD!

Begynner så smått å legge treningen inn i hverdagen. Så sitt, dekk, bli og på plass er noe av det som øves på. Apport kom helt naturlig. Ho har funnet ut at vi konstant har godbit og ball i lomma. Så på egen hånd har ho funnet ut at hvis ho finner noe søppel ute, så plukker ho det opp og slipper det foran beina våres. I bytte får ho leke med ballen eller en godbit. :P

Det å få ho renslig har vært vanskeligere enn jeg først hadde trodd. Vet ikke om det kan komme av at ho var 13 uker da vi fikk ho? Nå begynner ho så smått å gå mot døra hvis ho må tisse. Såpass at ho går til døra, så til jakka med godbiter/ball i lommene, så til døra igjen. Ikke alltid ho faktisk må tisse, ho skal bare se om ho faktisk får godbiten... :P

Haha.... Det var godt forklart. Bare ligger til lading.

Bonnie ble også sent husren. 5 mnd. Kanskje det ligger til rasen?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...