Gå til innhold
Hundesonen.no

Ball utløser


Eros

Recommended Posts

Hei.. jeg er på jakt etter priser på fjernstyrte ball utløsere... men jeg finner jo ingen :) og lurte på om noen her inne som vet om noen nett sider man finner sånt... jeg har googla og googla men finner ingenting :)

Takk for alle tips

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei.. jeg er på jakt etter priser på fjernstyrte ball utløsere... men jeg finner jo ingen :lol: og lurte på om noen her inne som vet om noen nett sider man finner sånt... jeg har googla og googla men finner ingenting :)

Takk for alle tips

Jeg har en helt lik til den de selger på canis, ikke brukt (ligger fortsatt i esken) som du kan få kjøpe for 3.000,- + frakt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei

Jeg skjønner hvordan type du tenker på. Jeg har en sånn selv... Den er litt slitt så jeg klarer ikke å se hvem som er produsent og jeg kjøpte min brukt... Men jeg er ganske sikker på at merket enten er Innotek eller Dogtra, men jeg finner den ikke på hjemmesiden til noen av dem.. Men det kan kanskje hjelpe deg om du søker litt på forhandlere av produker fra dem.

Edit: tror pris på dem ny ligger fra 3500 til 4000. jeg betalt 3000 for min brukt. Hundene synes den er kjempe gøy og jeg bruker min både til å belønne rundering på banen og i skogen både på dø gjennstander i skogen og IPO fremadsending, trener beokning med den...mange kule bruksområder :rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har noen bilde av en slik?

Jeg har ikke, men jeg kan forsøke å knipse et. :rolleyes2:

Edit: Da jeg henta frem ballutløseren for å ta bilde av den klarte jeg å tyde ordet "dogtrophy" og klarte da å søke frem ballutløseren på internet. Den jeg har heter da Innotek Dog trophy

http://www.johnhumphris.com/proddetail.asp?prod=MC756SC

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har også en fjernstyrt ballutskyter..Kul sak som kan brukes til så mangt..(f. eks melding på gjennstand, fremmadsending etc.) Den jeg har er kjøpt på Canis ( http://www.canis.no/nettbutikk/omtale.php?id=L140 ), og koster kr 3800,-..

Eneste jeg har å utsette på denne er at den av og til må skrus (les: demonteres) opp for å feste koblingen til batteriet skikkelig, siden denne ofte løsner hvis den mistes i bakken e.l...Mulig det er bare min, men det tviler jeg egentlig på:rolleyes2:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...