Gå til innhold
Hundesonen.no

kenneltips.....


Cathrine og Killja

Recommended Posts

Guest Gråtass
Skrevet
skal til island 21.- 24 mai. har pass til 2 av mine, men rottweileren er ikke like enkel å sette bort. noen som kan anbefale en kennel ? ikke drøbak eller standal :):)

Som jeg har sagt i disse trådene ørten ganger tidligere: Ski Hundepensjonat.

Skrevet
Gidder du kjøre et stykke anbefaler jeg Mørk Hundepensjonat i Larvik på det varmeste.

er 3 timer dit, og det blir i lengste laget :) men takk for tips :D

Som jeg har sagt i disse trådene ørten ganger tidligere: Ski Hundepensjonat.

har hatt gamlefar der før. kan jo prøve. han har litt "spesielle " behov, og litt spes gemytt denne karen, hehe. 6 år og ikke vært i kennel :)

Skrevet
har hatt gamlefar der før. kan jo prøve. han har litt "spesielle " behov, og litt spes gemytt denne karen, hehe. 6 år og ikke vært i kennel :)

Det går som regel fint :) Vi er mer hysteriske enn hundene. Jeg har jobbet på hundepensjonat i 7 år, og det er kanskje 1/100 som ikke trives.

Så jeg tror du kan slappe av :D

Skrevet
Det går som regel fint :) Vi er mer hysteriske enn hundene. Jeg har jobbet på hundepensjonat i 7 år, og det er kanskje 1/100 som ikke trives.

Så jeg tror du kan slappe av :)

problemet er gemyttet hans :closedeyes:

Guest Gråtass
Skrevet
problemet er gemyttet hans :closedeyes:

Torgeir og Anita Berge som driver det, har mange års erfaring med hundepensjonat i tillegg til at de har jobbet i vaktbransjen i mange år begge to som tjenestehundførere. De har i tillegg hatt hittehundtjenesten i hele Follo. Jeg er helt sikker på at de er godt nok kvalifisert til å ha sære rottiser med vanskelig gemytt i pensjon i 4 dager :)

Vi har hatt hunder der som vi ikke har turt å overlate selv til erfarne hundefolk..

Skrevet
Som jeg har sagt i disse trådene ørten ganger tidligere: Ski Hundepensjonat.

Hvordan skiller dette pensjonatet seg fra øvrige alternativer? Får hundene mer og/eller bedre aktivisering/oppfølging?

Skrevet
Torgeir og Anita Berge som driver det, har mange års erfaring med hundepensjonat i tillegg til at de har jobbet i vaktbransjen i mange år begge to som tjenestehundførere. De har i tillegg hatt hittehundtjenesten i hele Follo. Jeg er helt sikker på at de er godt nok kvalifisert til å ha sære rottiser med vanskelig gemytt i pensjon i 4 dager :D

Vi har hatt hunder der som vi ikke har turt å overlate selv til erfarne hundefolk..

så bra :) (han er en møkkahund egentlig :) )hehe

Skrevet
problemet er gemyttet hans :closedeyes:

Da må de ta hensyn til det. Folk som jobber på slike plasser må tilpasse seg hver hund. Gi beskjed hva de skal gjøre, og hva de ikke skal gjøre. Resten er deres ansvar :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...