Gå til innhold
Hundesonen.no

Scrapping - kortlaging


charlotte

Recommended Posts

Skrevet

Noen her som driver med scrapping? Jeg begynte for noen måneder siden og er helt hekta, det er kjempegøy :)

Her er noen kort jeg har lagd siste uka:

bursdagskort.JPG

bursdagskort2.JPG

vinterkort.JPG

Skrevet

Jeg dreiv mye med det før, jeg lagde f.eks invitasjonene til bryllupet mitt selv, og alle bordkortene.. Muligens derfor jeg omtrent ikke har tatt i det utstyret siden jeg ble skilt? *flir* Veldig morsomt, men nå er vel halvparten av tusjene ødelagt og stemplene for kjedelige og sånt, så det er stort sett i kofferten sin :)

EDIT: Du er forøvrig veldig flink! Innmari stilige kort! :)

Skrevet

Jeg sku så fint lage super flotte album osv med scrapping. Men når man setter inn over 300 bilder omgangen, så skjer det bare ikke. :)

Men flotte kort da!

Skrevet

For noen flotte kort. Driver også på med litt kortlaging til spesielle anledninger, men det går mest i album for min del. Nå holder jeg på med et bryllupsalbum til et vennepar.

Skrevet

Jeg begynte på et album med bilder jeg også, men kortlagingen har tatt helt overhånd - det er moro! Så selger jeg en del av de da, til kollegaer og venner/familie slik at jeg greier å holde unna alt jeg lager.

Skrevet

Jeg kjøpte et scrapping-blad på jobb i går for å få litt ideer til albumet jeg har tenkt å lage. Vi var i afrika for et år siden nå og jeg har enda ikke begynt, bare kjøpt inn alt jeg trenger..

Skrevet
Jeg kjøpte et scrapping-blad på jobb i går for å få litt ideer til albumet jeg har tenkt å lage. Vi var i afrika for et år siden nå og jeg har enda ikke begynt, bare kjøpt inn alt jeg trenger..

*ler* Sånt gjør jeg i perioder også, kjøper inn alt som trengs for så å sitte og se på det i flere mnd. Så blir det brukt til diverse små pynt og ikke til det det var meningen det skulle brukes til :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...