Gå til innhold
Hundesonen.no

Ålesund


Recommended Posts

Skrevet

Blade er i skrivende stund 11 uker gammel og begynner å vokse fra småhundene han til vanlig omgås. Derfor søker vi lekekompiser han kan møte på jevnlig basis for å få ut litt energi og lære hundevett :brr: Enten valper på ca samme alder og størrelse (Blade er pluss/minus 10 kilo nå) eller voksne, forstandige hunder.

Skrevet

JEg bor i Sykkylven og har en snill vokesn hund :brr:

Problmet mitt er at jeg tar buss, så eventuelle treff kan ikke vere så utrolig langt fra bussholdeplasser :brr:

Skrevet

Det høres kjempebra ut :) Jeg har bare bodd her et halvt år og er nesten ikke kjent i området, men gubben kjører meg omtrent hvor som helst innen rimelig avstand.

Skrevet

Borgundgavla er jo kjempe fint! der bruka vi å gå når jeg å samborn passa dvergdachs til mora!=) KJempe fint!

er ikke så langt fra busstopp heller.Og om det er lite folk/dyr og lydig hund kan man lavær å bruke bånd litt.Finnes stier der som er kjempe flott å gå i! Anbefalles:)

  • 2 months later...
Skrevet

Drar opp denne igjen, jeg :icon_confused:

Vi har fortsatt lyst på hundevenner i området, men kan godt kjøre litt også for å få litt sosial omgang og en dæsj trening.

Skrevet

Skulle mer enn gjerne møtt deg. Men for tiden bor jeg på Hamar, men jeg flytter hjem i mai. Så om du da fortsatt er intressert kan jeg sikkert få til å møte deg :icon_confused: Bor ikke i Ålesund, men ikke så altfor altfor langt unna.

Skrevet
Skulle mer enn gjerne møtt deg. Men for tiden bor jeg på Hamar, men jeg flytter hjem i mai. Så om du da fortsatt er intressert kan jeg sikkert få til å møte deg :icon_confused: Bor ikke i Ålesund, men ikke så altfor altfor langt unna.

Jeg blir nok boende her en stund til, så det er bare å rope ut når du er tilbake i området :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...