Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

nikko.jpg

DOGGY GARDENS STARDUST NIKKO

Født: September 1992

Død: 13. Januar 2004

Nikko var en fin liten hund som jeg fikk i en alder av 4 år. Vi ble fort følgesvenner, og vi hadde mange flotte år sammen. Nikko kom fra Notodden, men han var omplasseringshund og vi var den fjerde familien som hadde han etter 7 måneder, mye av det han hadde opplevd tror vi må ha vært mishandling, han var svært nervøs og engstelig når han kom til oss, selv spedbarn så han på som en trussel. Men etter mye jobbing ble han til en super familiehund som vi alle savner den dag i dag.

Jeg husker den siste dagen, da jeg og mamma dro til besteforeldrene mine der Nikko var. Nikko hadde vært syk i to uker, men det stoppet han ikke fra å hilse oss hjertelig velkommen med hopp og sprett, og leking med yndlingspipedokka si. Vi merka ikke noe til hvor dårlig han var, selv om han ikke hadde fått gjort fra seg på de to ukene ble han fortsatt fornærmet når mamma ikke ga han en julekake.

Mamma klarte ikke la være denne dagen, så han fikk, og gjett om han kosa seg.

Så dro vi, Nikko elsket å kjøre bil, men når vi kom inn på parkeringsplassen til dyrlegen ble han skeptisk. Jeg husker jeg måtte dra han inn døra.

Dyrlegen tok undersøkelsen sin, brokk i endetarmen, det var ikke noe mer vi kunne gjøre.

Det gikk så fort, ikke noe beroligende sprøyte, bare en overdose av narkose, Nikko ville bare ned fra benken, men så kollapset han i armene mine. Min nydelige Nikko, min støtte, mitt anker opp gjennom alle år, borte for alltid.

Jeg elsker deg fortsatt Nikko

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...