Gå til innhold
Hundesonen.no

Vinterridestøvel


tm100001

Recommended Posts

Skrevet

Jeg fikk ett par vinterridestøvler i julegave 24.12.08. De virket kjempefine, det var heimer sine thermo "ettellerannet." Det var borrelås på sidene, men ikke gummi over tåa som det bruker å være. Når jeg skulle ta dem på i dag for å prøve, knakk den plastikk greia til å stramme borrelåsen. Jeg snakket med en venninne, hun sa at det hadde skjedd på hennes likedane støvler også. Hun hadde også sett en annen i stallen som også hadde likedane, de var også knekt. Det tyder jo på at plastikken er veldig dårlig på disse skoene.

Mine gamle ridestøvler er ganske varme, men de er utslitte og, de har kanter som setter seg i stigbøylene og skraper mot salkappen. De heter EuroRiding, men jeg vet ikke hvor de er kjøpt da jeg byttet dem med en annen.

Derfor er jeg på leting etter nye vinterridestøvler. Kanskje dere kan hjelpe meg? :icon_confused:

Krav:

- De må være varme, så jeg kan ha de ute på vinteren uten "4000" sokker i. Helst foret, eventuelt med thermo funksjon.

- De skal gå ganske langt opp på foten, men siden jeg har korte legger må de ikke være høyere enn 40 cm.

- Jeg bruker størrelse 36-38, men jeg tror jeg går for størrelse 38, så kan jeg ha dem lengre.

- Prisen burde ikke være over 1000 kr

Kom gjerne med anbefalinger og hvis du har negative erfaringer, del dem også.

Skrevet

Jeg har tilbrakt 8 rideår med vintre der kulda har vært ned mot 20-30 minus. Har selv aldri hatt termoridestøvler, men har i kalde vinter brukt to ulike alternativer: graninge støvler med ullsokker (ett tytn par med ett litt tykkere par utenpå. Ullfrotté er ett godt tips. tynne, mye varme:)) og lett forete stallsko med ullsokker i (samme som støvlene). Stallskoene ble brukt med lange ridebukser, eller "islandshestridebukser" som noen liker å kalle dem. Støvlene med vanlige ridebukser.

Så egentlig ikke noe tips om thermostøvler, men heller deling av erfaringen min fra mang en kald vinter. Ullsokker er ett must, ett tynt par og ett litt tykkere med ullfrotté burde holde deg varm nok om du kombinerer med en god og vanntett sko/ støvel.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...