Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan komme seg fra Trondheim til Letohallen?


Baby

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har forstått at man må ta lokaltog til Dal, men før det, hvor er det best å hoppe av? Eidsvoll? Eller er det noen stopp som er nermere Dal på ruten Trondheim - oslo?

Skrevet

Eidsvoll Verk er nærmere Leto enn Eidsvoll er, men ekspressen stopper kanskje ikke på Eidsvoll Verk..? Hvis toget heller ikke stopper på Eidsvoll, så må du enten ta toget til Lillestrøm og bytte til Dal-toget, eller ta toget til Gardermoen og bytte til Eidsvoll-toget. Da vil det koste deg et par hundrelapper i taxi i tillegg.

"Edit": eller ta taxi fra Gardermoen, men det koster vel en 500-lapp.

Skrevet

Lillestrøm ja, det hadde jeg ikke tenkt på. Ser ut til at det er kortere reisetid både TIL lillestrøm og fra Lillestrøm til Dal, så da tror jeg at jeg går for det.

Hvordan er det forresten med taxi og hund? Pleier det å gå greit, bør man informere at man har med hunder når man bestiller? Jeg reiser sansynligvis med 3 små i et atlas 40 bur.

Skrevet
Hvordan er det forresten med taxi og hund? Pleier det å gå greit, bør man informere at man har med hunder når man bestiller? Jeg reiser sansynligvis med 3 små i et atlas 40 bur.

Bestill på forhånd og si i fra at du har med hunder. Ellers risikerer du å ikke få være med.

Skrevet

Nå vet jeg jo ikke nøyaktig når jeg skal ta taxi da, det blir jo når jeg er fremme, og det vet jeg jo ikke nøyaktig liksom.

Så det holder ikke å si at man har med hunder når man ringer og ber om taxi med en gang?

Skrevet

Jeg pleier å bestille taxi når jeg har satt meg på toget, for da vet jeg når jeg er fremme på stasjonen. Da bestiller jeg taxi til det tidspunktet, så jeg slipper å stå på stasjonen og vente. Når jeg bestiller så nevner jeg samtidig at jeg har hunder i bagasjen. Det har hittil ikke bydd på noen problemer, så det virker som de fleste sjåførene "der ute" er positive til hunder :drool: Jeg har tatt taxi både fra Eidsvoll Verk og fra Dal til Letohallen mange ganger de siste par årene uten problemer, bortsett fra en ettermiddag jeg skulle hjem og den forhåndsbestilte bilen ikke kom til avtalt tid... sett bort fra den episoden er erfaringene bare positive.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...