Gå til innhold
Hundesonen.no

Betty, Teddy og Tjalfe.


ipadda

Recommended Posts

Skrevet

lager en samlet tråd med alle 3 da det blir enklere med oppdateringer osv... (håper en snill mod. kan slette de andre?)

Teddy:

Teddy er eldst i flokken med sine 8år. En snill og god hund, rolig og behagelig. Han bor nå sammen med min mor, men er jo litt "min" enda da... :(

Teddy var enebarn frem til i fjord engang. Da kom Betty inn i bildet. Når jeg flyttet til oppdretteren min, hadde jeg han med meg i begynnelsen. Han trivdes ikke i flokk, og mamma savnet hund, så det ble til at han flyttet dit igjen. Han koser seg masse der, jeg får treffe ham og ta ham med meg når jeg vil, så det er veldig greit.

Jeg ble veldig imponert når jeg fikk Betty og han tok det så fint.

Betty:

Er "min" hund. Foreløpig har vi ikke vært med på så forferdelig masse. Vi har vært på ca 20 utstillinger dette året, noen hvor jeg har stillt og andre hvor hun har vært med for sosialiseringens skyld. Hun elsker å vise seg frem i ringen, og er kjempe flink! Så langt har hun gjort det veldig bra, hun har endel Bir-valp bak seg, og kanon bra plassering fra Hamar 2008 hvor hun ble 2.beste tispe og dunket ut multichampioner på rekke og rad bak henne. Vi har gått grunnferdighet trinn 2 kurs, altså.. vi fikk ikke være med på trinn 1, for vi var for gode :lol:

For tiden er hun bare sofa og tur hund, men planen er agility så fort hun er rønket :D

Tjalfe:

Mamma og Willy syns det ble så tomt med bare en hund da jeg og betty flyttet, og bestemmte seg fort for at tomrommet skulle fulles opp. De ønsket i teorien aldri en utstillingshund, men interessen har blitt stor, og mamma er nå med på ringtrening (utstillingstrening) og skal med tiden være med oss rundt på utstillinger. Willy har lenge snakket om å starte lydighet, så de har meldt seg på kurs som begynner på nyåret..

Tjalfe er også en fantastisk familie hund, for det var jo det de ønsket seg i den nye hunden, en all around hund:)

De er knall fornøyde, og jeg gleder meg til å se hva dette nye fremtidshåpet kan plukke frem i foreldrene mine :P

IMG_2681.JPG

Teddygutten.

IMG_4288.JPG

Tjalfe.

IMG_4247.JPG

Betty

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...