Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan best lage "studio"?


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tenkte at en av julegavene til faren min skulle være et stort bilde av min lillebror på 9 sammen med hundene. Faren min og lillebror bor sammen og er veldig glad i hundene, og har mast mye om at de vil ha bilder av dem. Så jeg tenkte å ta et bra julebilde av lillebror og hundene med nisseluer på etc. Hvordan setter man best opp et hjemmestudio til engangsbruk? Hva kan jeg bruke som bakgrunn og hvordan bør eventuelle lyskastere stå? Hva annet må jeg tenkte på?

Skrevet

Du kan ikke ta dem med ut da ? Som regel blir lys fra vanlige lamper man har innendørs (evt lyskastere og sånt) veldig feil og du risikerer å få gule bilder. Det er ikke for ingenting at fotografer har spesielle lyskastere med reflektorer og sånt for å få satt riktig lys.

Kanskje dere kunne laget en liten akebakke, latt guttungen ake og hundene løpe med ?

Skrevet

Jeg tror ikke jeg har mulighet til å finne noen stall med høyballer i Bergen. I så fall blir det der hvor jeg ridde tidligere, men tviler på at lillebror gidder å gå så langt...

En akebakke kunne jo vært noe, men jeg har problemer med å ta bra bilder i fart - så jeg vil helst at de sitter i ro. Kanskje fikse noe i skogen? Eller på toppen av en akebakke, før de begynner å ake?

Skrevet

Hva med Stend videregående? Der kan du få tatt noen bra bilder i høyet:)

Ellers er det vel lurere å spørre på dette forumet www.digit.no

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...