Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan best lage "studio"?


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tenkte at en av julegavene til faren min skulle være et stort bilde av min lillebror på 9 sammen med hundene. Faren min og lillebror bor sammen og er veldig glad i hundene, og har mast mye om at de vil ha bilder av dem. Så jeg tenkte å ta et bra julebilde av lillebror og hundene med nisseluer på etc. Hvordan setter man best opp et hjemmestudio til engangsbruk? Hva kan jeg bruke som bakgrunn og hvordan bør eventuelle lyskastere stå? Hva annet må jeg tenkte på?

Skrevet

Du kan ikke ta dem med ut da ? Som regel blir lys fra vanlige lamper man har innendørs (evt lyskastere og sånt) veldig feil og du risikerer å få gule bilder. Det er ikke for ingenting at fotografer har spesielle lyskastere med reflektorer og sånt for å få satt riktig lys.

Kanskje dere kunne laget en liten akebakke, latt guttungen ake og hundene løpe med ?

Skrevet

Jeg tror ikke jeg har mulighet til å finne noen stall med høyballer i Bergen. I så fall blir det der hvor jeg ridde tidligere, men tviler på at lillebror gidder å gå så langt...

En akebakke kunne jo vært noe, men jeg har problemer med å ta bra bilder i fart - så jeg vil helst at de sitter i ro. Kanskje fikse noe i skogen? Eller på toppen av en akebakke, før de begynner å ake?

Skrevet

Hva med Stend videregående? Der kan du få tatt noen bra bilder i høyet:)

Ellers er det vel lurere å spørre på dette forumet www.digit.no

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...