Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund Savnet


ipadda

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg fikk denne på mail.

Etterlysning !

Vår nydelige lille jentevalp forsvant fra sitt hjem mandag

8 desember på Silkoset, Tørråsen i Braskeriedfoss.

Våler kommune i Hedmark.

Hun er kun 4 måneder. Hun er hvit med noen

sorte flekker, hodet er sort, brunt og hvitt, rasen er

Dansk-Svensk gårdshund og kan minne litt om terrier.

Hun lyder navnet «Moltzau`ern» uttales, måltsævern.

Barna og vi har lett og lett. Gått fra dør til dør, men ingen har sett

henne.

Har du sett henne???

Dusør utloves.

Vi kan nås på 62 42 00 12 / 95 47 74 83 / 97 46 62 20

Politiet kan også kontaktes på 02800

All hjelp og informasjon mottas med kjempetakk

Familien Moltzau

moltzauern.jpg

tispe_7uker1.jpg

Skrevet

Å fy fa*** fire måneder gammel i Hedmark?? Er det ikke beinkaldt hos dere ?

Dette hørtes slettes ikke bra ut, not at all.. stakkars hund og stakkars mennesker...(selv om jeg sliter litt med å forstå hvordan en mister en liten valp, men det skal jeg holde kjeft om *setter klype på leppene*)

Skrevet
Å fy fa*** fire måneder gammel i Hedmark?? Er det ikke beinkaldt hos dere ?

Dette hørtes slettes ikke bra ut, not at all.. stakkars hund og stakkars mennesker...(selv om jeg sliter litt med å forstå hvordan en mister en liten valp, men det skal jeg holde kjeft om *setter klype på leppene*)

Alle valper lærer jo ikke innkalling med en gang da..

Håper de finner henne fort, er ikke noe kjekt når valpen forsvinner.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...