Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund Savnet


ipadda

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg fikk denne på mail.

Etterlysning !

Vår nydelige lille jentevalp forsvant fra sitt hjem mandag

8 desember på Silkoset, Tørråsen i Braskeriedfoss.

Våler kommune i Hedmark.

Hun er kun 4 måneder. Hun er hvit med noen

sorte flekker, hodet er sort, brunt og hvitt, rasen er

Dansk-Svensk gårdshund og kan minne litt om terrier.

Hun lyder navnet «Moltzau`ern» uttales, måltsævern.

Barna og vi har lett og lett. Gått fra dør til dør, men ingen har sett

henne.

Har du sett henne???

Dusør utloves.

Vi kan nås på 62 42 00 12 / 95 47 74 83 / 97 46 62 20

Politiet kan også kontaktes på 02800

All hjelp og informasjon mottas med kjempetakk

Familien Moltzau

moltzauern.jpg

tispe_7uker1.jpg

Skrevet

Å fy fa*** fire måneder gammel i Hedmark?? Er det ikke beinkaldt hos dere ?

Dette hørtes slettes ikke bra ut, not at all.. stakkars hund og stakkars mennesker...(selv om jeg sliter litt med å forstå hvordan en mister en liten valp, men det skal jeg holde kjeft om *setter klype på leppene*)

Skrevet
Å fy fa*** fire måneder gammel i Hedmark?? Er det ikke beinkaldt hos dere ?

Dette hørtes slettes ikke bra ut, not at all.. stakkars hund og stakkars mennesker...(selv om jeg sliter litt med å forstå hvordan en mister en liten valp, men det skal jeg holde kjeft om *setter klype på leppene*)

Alle valper lærer jo ikke innkalling med en gang da..

Håper de finner henne fort, er ikke noe kjekt når valpen forsvinner.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...