Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund Savnet


ipadda

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg fikk denne på mail.

Etterlysning !

Vår nydelige lille jentevalp forsvant fra sitt hjem mandag

8 desember på Silkoset, Tørråsen i Braskeriedfoss.

Våler kommune i Hedmark.

Hun er kun 4 måneder. Hun er hvit med noen

sorte flekker, hodet er sort, brunt og hvitt, rasen er

Dansk-Svensk gårdshund og kan minne litt om terrier.

Hun lyder navnet «Moltzau`ern» uttales, måltsævern.

Barna og vi har lett og lett. Gått fra dør til dør, men ingen har sett

henne.

Har du sett henne???

Dusør utloves.

Vi kan nås på 62 42 00 12 / 95 47 74 83 / 97 46 62 20

Politiet kan også kontaktes på 02800

All hjelp og informasjon mottas med kjempetakk

Familien Moltzau

moltzauern.jpg

tispe_7uker1.jpg

Skrevet

Å fy fa*** fire måneder gammel i Hedmark?? Er det ikke beinkaldt hos dere ?

Dette hørtes slettes ikke bra ut, not at all.. stakkars hund og stakkars mennesker...(selv om jeg sliter litt med å forstå hvordan en mister en liten valp, men det skal jeg holde kjeft om *setter klype på leppene*)

Skrevet
Å fy fa*** fire måneder gammel i Hedmark?? Er det ikke beinkaldt hos dere ?

Dette hørtes slettes ikke bra ut, not at all.. stakkars hund og stakkars mennesker...(selv om jeg sliter litt med å forstå hvordan en mister en liten valp, men det skal jeg holde kjeft om *setter klype på leppene*)

Alle valper lærer jo ikke innkalling med en gang da..

Håper de finner henne fort, er ikke noe kjekt når valpen forsvinner.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...