Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund Savnet


ipadda

Recommended Posts

Hei.

Jeg fikk denne på mail.

Etterlysning !

Vår nydelige lille jentevalp forsvant fra sitt hjem mandag

8 desember på Silkoset, Tørråsen i Braskeriedfoss.

Våler kommune i Hedmark.

Hun er kun 4 måneder. Hun er hvit med noen

sorte flekker, hodet er sort, brunt og hvitt, rasen er

Dansk-Svensk gårdshund og kan minne litt om terrier.

Hun lyder navnet «Moltzau`ern» uttales, måltsævern.

Barna og vi har lett og lett. Gått fra dør til dør, men ingen har sett

henne.

Har du sett henne???

Dusør utloves.

Vi kan nås på 62 42 00 12 / 95 47 74 83 / 97 46 62 20

Politiet kan også kontaktes på 02800

All hjelp og informasjon mottas med kjempetakk

Familien Moltzau

moltzauern.jpg

tispe_7uker1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å fy fa*** fire måneder gammel i Hedmark?? Er det ikke beinkaldt hos dere ?

Dette hørtes slettes ikke bra ut, not at all.. stakkars hund og stakkars mennesker...(selv om jeg sliter litt med å forstå hvordan en mister en liten valp, men det skal jeg holde kjeft om *setter klype på leppene*)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å fy fa*** fire måneder gammel i Hedmark?? Er det ikke beinkaldt hos dere ?

Dette hørtes slettes ikke bra ut, not at all.. stakkars hund og stakkars mennesker...(selv om jeg sliter litt med å forstå hvordan en mister en liten valp, men det skal jeg holde kjeft om *setter klype på leppene*)

Alle valper lærer jo ikke innkalling med en gang da..

Håper de finner henne fort, er ikke noe kjekt når valpen forsvinner.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...