Gå til innhold
Hundesonen.no

Holdt 64 hunder på to rom...


Ingidano

Recommended Posts

Skrevet
Jeg skjønner bare ikke hvilken glede noen kan ha av så mange hunder, jeg mener, jeg og min samboer blir jo utslitte av å ha to (om enn litt spinnville) terriere

Jeg skjønner ikke jeg heller. Når man har 64 hunder kan man umulig være sååå knyttet til alle. Tviler på at de har navn på alle.

Det sto jo ingenting om hvor store rommene var, men selv om de var (veldig) store kan umulig vært mye plass fordelt på hver hund.

Skrevet
Jeg skjønner ikke jeg heller. Når man har 64 hunder kan man umulig være sååå knyttet til alle. Tviler på at de har navn på alle.

Det sto jo ingenting om hvor store rommene var, men selv om de var (veldig) store kan umulig vært mye plass fordelt på hver hund.

Sto det ikke at de fleste hundene var cocker spanieler da?

Skrevet

De kan umulig ha klart å tatt vare på alle sammen, bare pelsstellet på 64 cockere er jo uoverkommelig! Og så mister de "bare" 55 av de; hvorfor i heiteste mister de ikke alle sammen???

Skrevet
De kan umulig ha klart å tatt vare på alle sammen, bare pelsstellet på 64 cockere er jo uoverkommelig! Og så mister de "bare" 55 av de; hvorfor i heiteste mister de ikke alle sammen???

i slike situajsoner dreier det seg vel ofte om samlere? syke mennesker som virkelig tror dyrene deres har det godt, fordi eierene faktisk er veldig glad i dem.Men de har mistet totalt kontrollen. Syntes man skal se menneskene oppi slike situasjonene også.. De trenger faktisk hjelp dem også. Og hvis de får beholdene noen hunder, OG de blir fulgt opp slik dem ikke skaffer flere, og hundene får det dem trenger ,så er vel ikke noe problem..

Men uff, er grusomme slike situasjoner, både for dyr og mennesker...

Skrevet

Stakkars hunder... Det sier seg jo selv at det er umulig å ta seg av så mange hunder på en ordentlig måte. Jeg ser virkelig ikke "sjarmen" med å ha så mange hunder heller, man får jo ikke knyttet seg til alle?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...