Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund som ikke er vandt med barn


busy

Recommended Posts

Skrevet

Ei venninne har ei tispe på litt over 2 år, som ikke er særlig vandt med barn, og har ikke blitt godt sosialisert med barn. Hennes samboers datter besøker de ca 2 ganger i mnd, og hver gang stresser min venninne veldig.Samboers barn er 8 år gammel, og selv om hun har både hund og andre dyr hos moren sin, så oppfører hun seg veldig missvissende overfor hunden(altså er ikke på nett med dyr i det hele tatt, og det har vært endel på kanten episoder hos moren med dyrene der). Tispen til venninnen min har vist mataggressjon overfor min venninnes samboer(stor sannsynlighet for at hun viser aggressjon i situasjon er fordi han har behandlet henne dårlig rundt maten da hun var valp). Tispen viser ellers litt uro når samboers datter er der, om det er kun fordi min venninne stresser eller fordi tispen ikke er komfertabel er jeg ikke sikker på. Tispen stresser litt på den måten at hun ikke ligger like lenge i sengen sin, og kan vandre litt(dette er ikke mye, men nok til at man merker det), hun følger med barnet hele tiden også, og har ved en anledning knurret til barnet(eller rettere sagt så knurret hun til dukken barnet viftet forran snuten hennes, mens hun lå i sengen og duppet.

Så lurer på om noen har noen tanker om hva som kan bedre situasjon? Min venninne jobber iherdig med seg selv, slik at hun slapper av i situasjon, men hun sliter litt med å få fremgang selv. Viktig å huske på at tispa har vist mataggressjon, så dette må taes hensyn til i trening av hund og barn sammen. Hunden generaliserer relativt dårlig, så det er viktig at treningen blir så virkelig som mulig, hjelper liksom lite å trene med ett annet barn, i en annen situasjon. Noen som har noen tanker??

Guest Gråtass
Skrevet

Altså ett barn på 8 år går det an å snakke til og be henne holde seg unna hunden. Vi har ett barnebarn på 3 år på besøk, våre hunder er ikke vant med barn, men det er jo aldri noe problem. Ungen på 3 år forstår hva "la hunden være i fred" betyr, så regner med at det ikke er spesielt mye vanskeligere med en 8-åring?

Skrevet

Med denne 8-åringen har det ikke vært så lett, kanskje fordi hun hos mor får gjøre akkurat som hun vil med dyrene...ja jeg vet ikke hvorfor det er så vanskelig å få henne til å la hunden være, men etter knurre-episoden har det gått bedre, virker som hun skjønte at å la være, betyr la være...Men det skal sies at min venninne hadde poengtert at hun ikke skulle bort til hunden med den dukken, men allikevell så gikk hun bort dit. Uansett, de bor i ei relativt lita leilighet, så har ingen plass å legge bikkja der hun vil ha ca 4 kvm radius med fred fra jentungen, leiligheten er lang og smal, derfor må¨jenta passere hunden ofte. Men hunden legges ofte inn på soverommet for å få fred for en stund. Men ønsker tanker om hvordan dette kan løses mer permanent, og ikke bare med at jenta skal overse hunden...Selv om det også inngår i hverdagen, men ønsker noe mer

Skrevet

Hm, hva hvis sambo sier til SIN datter at hun skal ligge unna hunden da? På meg virker det som om det er en konflikt mellom barnet og "stemor" og hunden er mer eller mindre den det går utover.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...