Gå til innhold
Hundesonen.no

Godkjent kennel via nkk og fci


BDD Girl

Recommended Posts

Skrevet

Hva er det for noe?

Trodde nkk og fci kun godkjente navn jeg. Ikke oppdretter eller kenneler.

Og hva vil det si å ha offentlig godkjent kennel av en rase? At man driver hundepensjonat/kennel kun for en hunderase? Det er vel Mattilsynet som godkjenner slik?

Skrevet

De mener sikkert godkjent kennelNAVN, da det er dette som NKK og FCI har noe som helst med å gjøre...

Offentlig godkjent kennel er noe helt annet - det er et pensjonat som oppfyller de lovmessige forskriftene for slik drift.

Å ha off. godkjent kennel av rase "X" har jeg aldri hørt er noen som sier, og det høres jo bare merkelig ut, da.

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...