Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan sminke seg når man bruker briller!


Vala

Recommended Posts

Skrevet

Cluet er det, jeg har minus 7 og er vant til å gå med linser. Grunnet ettellerannetmøkk på det ene øyet så må jeg gå med brillene. Ille nok i seg selv, men ikveld skal jeg på julebord og VIL se ut som noe annet enn et takras med et hovent øye og colabunner.

Såh.. hvordan sminker man øyne UTEN at de blir enda mindre (minus 7 har en tendens til å se ut som veeeldig små grise øyne hvis en er litt uheldig m sminken i tillegg).

Jeg bør vel unngå å ta kajal under øynene. Men hvilke tips mtp å få "åpnet" øynene mht skyggelegging og videre? Noen tips her??

*krysser fingrene for at det er maaaange på sonen som vet råd nå*

Skrevet

Jeg har lest at hvit kajal under øynene skal åpne opp øynene, men har ikke testet det selv. Er ikke lyse farger generelt forstørrende?

Svart kajal er nok uheldig for det får ofte øynene til å se (enda) mindre ut.

Eller, så har ikke jeg så mye peiling på akkurat det, selv om jeg har briller selv. Er nok andre som vet bedre enn meg.

:)

Skrevet

Hvit eyeliner i "krokene" innerst og ytterst på begge øynene åpner opp. :) Dessuten kan det være lurt å bruke vippetang slik at øyevippene peker oppover og ikke ligger tungt over øynene. Det går også an å ha mye mascara på de øvre øyenvippene og lite eller ikke noe mascara på de nedre vippene - det får en åpnende effekt. Skal du bruke hvit eyeliner på våtkanten må du passe på at det hvite streken ikke blir for tydelig, det ser bare fælt ut.

Ellers gjør lys farge egenrelt øynene større. Du kan f.eks. bruke en beige eller lys pastelfarge hvis du skal bruke øyenskygge. Legg mørkere øyenskygge innerst mot vippene og gjør det gradvis lysere opp mot globallinjen. Og husk - skal du ta på øyenskygge - dra fargen innover. Ikke legg fargen på innerst i øyekroken og dra det utover, men motsatt.

Skrevet

Generelt råd er at lyse farger forstørrer, mens mørke farger forminsker.

Legg en lys bunnfarge over hele øyet opp til øyenbrynene, en annen farge på lokket, f.eks skimmerfarge av et eller annet kledelig slag. I øyekroken (mot tinningene) legger du en mørkere skyggefarge, i tillegg til å legge skyggefargen i globallinjen. Bruk eyeliner på overlokket, tett inntil vippene, jeg ville da droppet å bruke strek eller eyeliner under øyet. Hvis du føler det som en manglende ramme, kan du bruke en øyenskygge og børste etter øyenvippene. Dus ut med børste. Jo mørkere farge under, jo mindre vil øynene dine virke, tror jeg. Trickset med lyst innerst i øyet mot nesen skal også virke forstørrende. Gjennom hele prosessen bruker du en børste som duser ut alle skarpe streker, veldig viktig. Åpne øyet ved å bruke en vippetang til øyenvippene, før du legger på mascara. Selv er jeg en dramaqueen, men vil du ha en mer naturlig look, bruker du en øyenvippebørste for å skille øyenvippene. Børst øyenbrynene dine i en kledelig form med en gel, med eller uten farge. Voilà!

Skrevet

Må innrømme at jeg er i "manko" på hvit kajal og vippetang, men nå har jeg iaf endel tips som overstyrer min "vanlige" sminking. Sånt går jo på autopilot når en er vant til å bruke linser... og funker altså ikke når jeg har briller på *flire*

Tusen takk for tipsene alle tre! Ser at jeg må gå bort ifra mørk farge på globelinjen iaf... en vane jeg må venne av meg. Iaf mens brillene sitter på nesetippen :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...