Gå til innhold
Hundesonen.no

Klikkertrening på hund


puzn81

Recommended Posts

Skrevet

Hvorfor skulle det ikke fungere på noen? :rolleyes2:

Viktig at man finner en forsterker hunden har veldig lyst på da, godbiter fungerer jo ikke like bra på alle hunder f. eks.

Skrevet

Har ikke noen grunn til å tro at noen raser er mer egnet til klikkertrening enn andre. Men ser for meg at det kan være individer som liker det bedre enn andre.

Skrevet

Såvidt jeg vet, så fungerer det på alle raser, så lenge de reagerer på belønning(godbit, leke, ros, hva som helst). Kommer vel mer an på individet og eier enn på rasen.

Skrevet

Oki, jeg har bestemt meg for å trene klikker på min neste hund, å har bestemt meg for hunderase, men om treningsmetoden er ideel for alle raser er jo ikke sikkert, så derfor tenkte jeg å høre her inne. Begynner man å introdusere klikkern når hunden enda er valp, eller er det noe som bør komme etter evt grunntrening?

Skrevet
Oki, jeg har bestemt meg for å trene klikker på min neste hund, å har bestemt meg for hunderase, men om treningsmetoden er ideel for alle raser er jo ikke sikkert, så derfor tenkte jeg å høre her inne. Begynner man å introdusere klikkern når hunden enda er valp, eller er det noe som bør komme etter evt grunntrening?

Det er bare bra å begynne mens hunden er liten. Jeg driver for tiden og konverterer en 5-åring, noe som er mye vanskeligere fordi han ikke er vant til å tenke selv. Se f.eks. http://klickerklok.se/hundartiklar.php for artikler om lydighetstrening med valp.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...