Gå til innhold
Hundesonen.no

Forskjell på de forskjellige voghtypene?


Debbie

Recommended Posts

Skrevet

har kjøpt 60kg, fått hakket de opp, pakket de i plastposer i ca 1kg...

og jeg kjøpte forskjellige typer, nr 25,33 og kylling..

Tok en og en blokk,og la de så i frysen- er nå en stund siden og jeg husker ikke hva som ligger hvor i frysen..NR25nederste? Kylling øverst?

Kan en se forskjell på de???

Og ja jeg vil gjerne vite hva som er hva - for det så..l.

Skrevet
har kjøpt 60kg, fått hakket de opp, pakket de i plastposer i ca 1kg...

og jeg kjøpte forskjellige typer, nr 25,33 og kylling..

Tok en og en blokk,og la de så i frysen- er nå en stund siden og jeg husker ikke hva som ligger hvor i frysen..NR25nederste? Kylling øverst?

Kan en se forskjell på de???

Og ja jeg vil gjerne vite hva som er hva - for det så..l.

Tine en bit av hver og lukte og smake litt.... :x

Sprit tusj er fint å merke sånt med forresten :x

Jeg er ikke helt sikker på hvordan 25 og kylling ser ut for jeg har aldri brukt det selv, men jeg skal høre med gubben når han kommer hjem :x

Skrevet
Er det greit for TS om jeg slenger inn et lite spørsmål?

Hvor kjøpes V&H?

Her er oversikt over forhandlere :icon_redface:

  • 2 weeks later...
Skrevet

En fin måte å skille de ulike typene på, er hvordan man pakker og lukker posene. Jeg knytter igjen posene til én type V&H med vanlig knute, og to knuter på en annen. På en tredje knytter jeg knuten helt ytterst mot åpningen, og på en fjerde knytter jeg knuten helt tett inntil maten, og så klipper jeg vekk "enden".

Eventuelt kan man pakke én type i tomme melkekartoner, én i tomme juicekartonger, én i tomme isbokser, én i tomme honningspann, osv osv. Kjekt å kunne bruke slike ting om igjen.

Skrevet

Takk for knalltips ang pakking, det var genialt.. Skal bruke den neste gang jeg pakker..

Så et spørsmål til: jeg var jo så dum at når jeg pakket la jeg de forskjellige typene lagvis i frysa(lite 100l) så da får jeg ikke tak i et ny type før gamle type er spist opp- gjør dette noe???

Hvis det gjør noe, må jeg jo bare røkke opp alt å omøblere litt, hehee..

Skrevet

teoretisk skal vel en hund kunne leve bare på en av typene, så da er det vel mest for variasjonens del at du må omrokkere. Om hundene dine liker alle typene er det sikkert ikke noe problem å la dem "spise seg nedover"

Skrevet

Jeg har ikke prøvd kylling, men syns at 25 er mer grå i fargen enn 33. 33 er mer rød. Dessuten lukter det litt fisk av 25.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Det går som flere andre sier ann å lukte på dem. Kylling syns jeg har en litt annen farge og fastere konsistens. Den er liksom bare kyllingkjøtt, mens de andre er blod og jævelskap :) 25 lukter litt mer enn 33. Men forhvor ikke bare ta alt ut av frysen og putte det helt vilkårlig oppi igjen så du får blanda det skikkelig. Da blir det jo litt variasjon uansett og du trenger ikke bekymre seg for hva du gir.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...