Gå til innhold
Hundesonen.no

Bildebehandlingsprogram


Ingidano

Recommended Posts

Skrevet

Finnes det ett ok bildebehandlingsprogram som er gratis en eller anna plass på nett? Eller er det photoshop for alle penga? Akkurat nå bruker eg paint for å forandre størrelse på bildene, men skulle gjerne hatt litt flere alternativ :)

Skrevet
Finnes det ett ok bildebehandlingsprogram som er gratis en eller anna plass på nett? Eller er det photoshop for alle penga? Akkurat nå bruker eg paint for å forandre størrelse på bildene, men skulle gjerne hatt litt flere alternativ :)

http://picasa.google.com./ picasa -enkle behandlingsmuligheter, også mulighet for katalogisering

http://www.dinside.no/php/art.php?id=105506 photofiltre - mer avansert enn picasa

http://www2.arnes.si/~sopjsimo/gimp/ gimp - nesten like avansert som photoshop, litt vanskelig tilgjengelig

se f.eks. artikkel http://www.dinside.no/php/art.php?id=105506 og http://www.idg.no/kunnskapssenter/programv...article7011.ece. Her er en artikkel om picasa: http://www.idg.no/tester/programvare/bilde...rticle51070.ece

Skrevet

Takker for linker :D Har ikkje hatt tid til å kikke på de enda, men picasa er nettbasert? Eller laster en ned ett program? Og kommer de med bruksanvisning?

Har en følelse av at det blir photofiltre som blir lasta ned :rolleyes2:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...