Gå til innhold
Hundesonen.no

Hadde helt glemt dette forumet...


Micamor

Recommended Posts

Skrevet

:icon_confused: Jaja ,jeg er Micamor ,og er den stolte eier av verdens beste hund. Lillegullet er en ekte eventyrblanding ,og vi fikk ham på FOD gården for 9 år siden. Jeg er gift ,og vi har to sønner -pleier å si jeg har tre sønner ,og den ene er adoptert.... De tobeinte er Michael på 15 år ,og Alexander på 2,5 år. Adoptivsønnen heter Caro ,og er 9,5 år ca.

Jeg har hatt hunder hele livet ,mange forskjellige raser - men er nå strålende fornøyd med å ha en mix. Caro er Chow Chow ,New Foundlender - med en liten dash Border Collie :whistle: . Han er europeisk mester i stille røyting ,og i røyting med finesse. Han har ingen hemmninger ,og røyter like mye året rundt.

Hmmm ,ja og så er Caro - bedre kjent som Nasse ,eller lillegullet - en fantastisk barnevennelig vakthund.

Skrevet

Velkommen til doggis.

Nydelig hund i avantaren din.

Moro at du har en sønn på 2,5 år som heter Alexander. Har selv en sønn på snart 3 som også heter Alexander.

Litt OT, men har du vært på babyverden sitt forum?? Kan være vi har snakket før.. :icon_confused:

Uansett så ønsker jeg deg velkommen hit.

Mvh Linda :whistle:

Skrevet
Velkommen til doggis.

Nydelig hund i avantaren din.

Moro at du har en sønn på 2,5 år som heter Alexander. Har selv en sønn på snart 3 som også heter Alexander.

Litt OT, men har du vært på babyverden sitt forum?? Kan være vi har snakket før.. :icon_confused:

Uansett så ønsker jeg deg velkommen hit.

Mvh Linda :whistle:

<_< Jepp ,jeg er Alex_Micamor på BV.... Hvem er du?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...