Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her er nyhetsbrevet for de som ikke fikk det på mail, har du ikke fått det iløpet av 30 minutter så har du feil epostadresse.

Da er det fint om du retter opp i dette, da vi ønsker at alle skal ha gyldige epostadresser.

Kjære Medlemmer,

Som de fleste av dere sikkert har oppdaget har vi byttet navn fra Dyresonen.no til Doggis.no. Navnet symboliserer at vi nå vil satse bare på hund igjen. Mer informasjon om navnskifte vil du finne her: http://doggis.no/forum/index.php?showtopic=37694

Hva er så visjonen med Doggis.no?

Vi ønsker mer åpenhet enn tidligere, hyggeligere tone - men samtidlig høyt under taket. Medlemmene vil ha stor påvirkningskraft på hva som skjer med siden. Allerede har medlemmene vært med å bestemme logo og å lage et eget forum for bilder. Flere ting vil komme!

Målet er som før med Hundesonen, å skape Norges største og beste hundeforum/side.

Planene fremover

Det vil komme en forside iløpet av november, der man vil finne artikler, faktastoff, linker og annen moro.

Forumet vil etterhvert oppgraderes og få nye funksjoner.

Designet vil bli fornyet slik at vi får et særpreget og enkelt forum.

Vi er også åpne for dine forslag :)

-------------------------------------

Litt stats fra Doggis.no:

-------------------------------------

Registrerte brukere: 2989

Antall poster: 533042

Mest aktivt: 114 brukere var onlineI går - 21:45

-------------------------------------

Nyttig:

-------------------------------------

Glemt passord: http://doggis.no/forum/index.php?act=Reg&CODE=10

Trenger du annen påloggingshjelp? Send en mail til [email protected] Link til forum: http://doggis.no/forum/index.php

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...