Gå til innhold
Hundesonen.no

Raser du ikke har sett


Wheaten terrier

Recommended Posts

Hvilke raser er det du ikke har sett som du gjerne vil se, som du bare har sett på bilder...?

Kunne veldig gjrene tenkt meg å se en

*portugisisk gjeterhund

*finsk lapphund (er jo nesten flaut, har aldri sett en av mine yndlingshunder "live" :) )

Det er jo også slevfølgelig mange flere rasder jeg aldri har sett som jeg gjerne vil se da...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 93
  • Created
  • Siste svar

Jeg har aldri sett en korthåret Chow.. :-o

Så det har jeg veldig lyst å se.

Jeg har sett en Finsk lapphund, naboen vår har det.. :)

En helt sort en.. Nydelig hund, med mye lyd i.. Hihi..

*Tenke* Tror jeg har sett alle rasene jeg vil se.

Eller jeg har aldri sett en Miniatyr Bull Terrier.. Det har jeg lyst å se. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Laekenois...Og det er "drømmehunden"min...

En gang når både jeg og Loke har blitt store så skal jeg importere en liten krøllert fra Finland..Enn så lenge må jeg se på bilder ,lese om "rasen" og drømme.. :)

Ps.Laekenois er en krøllete belger...

Mvh Annette

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Enig med Taz: Miniatyr bull terrier :) Vil ha vil ha, men de er så vanskelige å få tak i :P

Ja, enig.. Vanskelig å få tak i. :P

Så jeg får nøye meg med å skaffe meg en full size Bull Terrier.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, enig.. Vanskelig å få tak i. Sad

Så jeg får nøye meg med å skaffe meg en full size Bull Terrier.. Very Happy

Ja vanlige bull terriere er jo sinnsykt herlige de også da :) Blir nok en på meg også hvis jeg ikke får tak i en mini :P

ps: hvordan får dere til sånn"rabalder skrev" ting? Klarer bare å få til sitat jeg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja vanlige bull terriere er jo sinnsykt herlige de også da :) Blir nok en på meg også hvis jeg ikke får tak i en mini :P

ps: hvordan får dere til sånn"rabalder skrev" ting? Klarer bare å få til sitat jeg

Trykk på den knappen øverst til høyre der det står "Quote" da får du hele innlegget slik som nå :P Jeg lærte det nettopp for en mnd siden selv :oops: :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

VEt ikke helt.. mange raser jeg ikke har sett, men ingen jeg har så lyst å se da.. De hundene jeg isåfall har hatt lyst til å se, blir det bare misunnelse av.. hehe Sånn som med dobber, da jeg så dem før ble jeg nestn dårlig av misunnelse. hehe. Ville vel ha sett en kupert Grand daniose. har jeg aldri sett før. Men glad jeg ikke har sett en, for da ville jeg sikkert bare hatt lyst på en. :) Blir litt dårlig når jeg ser en kupert, svart dobbis. men det går greit. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...