Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg, meg selv og hunden min :P


Tyfonia

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Har vært her en stund men vil presentere meg fordet om :P

Jeg er en jente på 19 år som bor i en fin leilighet sammen med samboeren min på Stord i Hordaland fylke.

Skal hente meg en Staffordshire Bull Terrier valp hos Kennel Nutricula på Karmøy torsdag 20 november.

Han er et lite knøtt jeg ønsker å kalle Tyson, men kennelnavnet hans er Nutricula's Buddy Best Mate.

Jeg har hatt hund siden jeg var 8 og etter noen måneder uten hund, fant jeg ut at jeg ikke ville la det gå for lenge før jeg skaffet meg en ny en. Dette er den første hunden jeg har alene ansvar for og gru-gleder meg. Er redd for å gjøre noe galt, men vet det kommer til å bra. Det skal bli verdens beste voffse, og han skal elske og respektere alle han møter, samt bli elsket og respektert av alle han møter :huh:

Vet ennå ikke 100% hva vi skal gjøre på når den grunnleggende lydigheten er på plass og han har fått modnet seg litt, men jeg får bruke litt av valpetiden til å finne ut av hva vi duger til :)

Bilde av lille- nurket mitt <3 Fire uker før levering.

3449nb6.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...