Gå til innhold
Hundesonen.no

Sofia, Shaniè og Darwin


bea

Recommended Posts

Skrevet

Setter inn noen bilder av mine hunder...

SOFIA

Sofia er KONGEPUDDEL, skjokoladebrun på farge. Hun er født 16 mars 2008. Hun er "Førerhundwannabe" fra Veiviseren førerhundskole. Glad, inteligent, vilter og HAPPY HAPPY ... favortitt hobby "ÅÅÅÅÅ HOPP.. ÅÅÅÅÅ SPRETT..- SVEEEEEVE.

Hun kom til oss 16 uker gammel. Her er noen bilder av henne.. Litt sånn hulteti-bulteti rekkefølge.

Første turen med SNØ

Bilde049.jpg

Dagen før snøen kom

Bilde056.jpg

Kafèbetrakninger fra knehøyden

Bilde030.jpg

HAY THERE!

Bilde041.jpg

Lang valpepels på 4 mnd dagen min

10.jpg

I sofakroken

Bilde004.jpg

Sofia med skadet bein

Bilde016.jpg

Sofia med sine "Gulbruna øgon"

Bilde024.jpg

SOfia leker villmann med setteren Sasha

Bildepix002-2.jpg

Avslapping i sommervarmen

DSCF1028.jpg

Shanie og Sofia

DSCF1141.jpg

Skrevet

Herlig farge på puddelen! Så helt nydelig ut og hadde et lurt uttrykk. Så ut som ei skikkelig leken jente :lol:

Flott hvit hund også, samojed ikke sant? (håper hu ikke dummer seg ut nå..;))

Skrevet

Joda Sofia er en orntlig skøyer... Og er det noe som kan beskrive henne så er det BLIKKET. Helt enormt!

Og jada.. Shanie er en Samojed Lizzelle. Shaniè blir 5 år 25 november. Realexed og leken. Prater en del. Liker og sladdre på andre hunder. Har alltid oversikten over hva som har skjedd. Lker å trekke litt forran sykkelen og å bære kløv. Shanie er veldig vakker og feminin... men ganske lita til en samojed og være. 47,5 cm . Tispestørrelese er 53 cm + - 3 cm. Her kommer noen blider av henne.

Ute i går med mamma og Darwin

Bilde104.jpg

Pause i løpingen forran sykkelen

Bilde013.jpg

"Frida er i grunnen ganske grei"

DSCF0516.jpg

"Få en KOOOOZ a Frida!"

DSCF0517.jpg

"KOOOOOOOOOOOOOOOOZ"

DSCF0518.jpg

Meg på jordet og litt ellers

DSCF0558.jpg

DSCF0561.jpg

DSCF0544.jpg

DSCF0575.jpg

SE EN ISBJØRN!

DSCF1079.jpg

Det er bare meg, Shanie.

DSCF1084.jpg

Lille Pus og Shanie, Slik sover de.

DSCF0595.jpg

Skrevet

Så er det Darwin. Bouvier. Ble 4 år i oktober, Stor og sterk. 42 kg. Glad i å trekke sykkel (sparkesykkel). Elsker å bade i pytter og søler. N UCH, trives vist svært godt i ringen (viser seg selv). Små tøff men UTROLIG grei.

Darwin-1.jpg

Før klipp

Bilde089.jpg

Bilde085.jpg

Litt over halvveis i klippingen. Ser ut som en drageløve

Bilde092-1.jpg

Se så liten og usynlig jeg er i sofaen! Bare 42 kg.

Bilde098.jpg

Trekker mamma på sykkel¨

Bilde096.jpg

Skulle få drikke litt i en grøftepytt.. ente opp med å bade og rulle meg i gjørmepytten

Bilde095.jpg

Ute i snøen med mamma og Shanie

Bilde104.jpg

HEY !!! Gi meg litt privatliv a !!

Bilde103.jpg

  • 3 weeks later...
Skrevet

Joda Lola Palola... Roxy i Bø... Fint sted å "miljøtrene" på...

Synes jeg skimtet Bryggefjell på flere av bildene på hjemmesiden/blogg din..

Nydelig Dalmis du har da!!

Skrevet
Har du vært på torsdags treff i Bø og Sauherad hundeklubb?

Ja, har vært med på sånn trening noen ganger. Men dessverre skaffet Casper hunden til hun jeg bor med våteksem, så den hunden må bo et annet sted. Og da kommer jeg meg ikke dit, siden det var eieren til hunden som kjørte. Kunne ønske det var noe inne i bø sentrum :) Skal prøve å ha dem sammen igjen etter jul, når hun er grodd. Kontrolere leken litt bedre og sånn, så da kan det hende vi begynner på igjen.

Pleier det å være noe hundetreff andre steder, sånn i gåavstand?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...