Gå til innhold
Hundesonen.no

Det rareste navnet i din hunds stamtavle


Cavalier&Collie

Recommended Posts

Skrevet

Hadde vært morsomt å høre det, da :D

Jeg synes moren til vår "gamle" Lissi hadde rart navn:

Cavalinca's Moer Og Faer Sin Irilit :)

Også synes jeg tanta til nåværende Lissi har rart navn:

Cavalinca's Moer Og Faer Sin Irlit

Merkelig, hæ? de er i sleket og de har samme pappa :D

Skrevet

Faren til Puma heter Moss, og morfaren Moel Nap.. Det er vel de "rareste" (ellers så er jo Puma igrunn et ganske morsomt navn på en hund fra før da.. hehe)

Skrevet

Cita har ikke så veldig mange rare navn i stamtavlen sin :?

"

N UCH NV-00 Mambrinos Hjalmar

GB CH Cambremer Tom Cobbley of Charway

Charway Uncle Tom

GB SH CH Cambremer All That Jazz

N UCH KBHV-98 Mambrinos Veslemøy

N UCH Cuanbank Tug O`War

N UCH Gretel`s Haizel

Annvivi`s Alfa Shira

INT NORD UCH NORDV-98 Warringah`s Cobblestone

GB CH Cambremer Tom Cobbley of Charway

GB CH Warringah`s Whortleberry

N VCH Austrått`s Happy Go Lucky

Novacroft Arris

INT N S UCH N JCH N VCH Austrått`s Astra Victoria

"

Balder og Boris sin derimot:

"

N UCH Twillin Gate Silvermoon

CH Jubilee You`re the Top

CH Pouch Cove`s Favorite Son

Jubilee`s Anything Goes

CH I B-89 NED-91 BELG-91 Joringel Christmas Carol

DK CH Ursula`s Happy Hiawatha

Joringel North Country Song

Furrier`s Isola Bella

N S UCH Kanikula`s Elmer Automat

S N UCH Top Bear`s Arramac

N S UCH Bubbelina`s Chattanooga Choo Choo

N UCH Furrier`s Emma Goldman

N S UCH INT UCH NV-89-90 Nordkjerns Entertainer

N UCH Zambassadourgårdens Anna Conda

"

Hvem er det som kaller hunden sin for Elmer Automat? :roll: :)

Min neste hund skal hete "ettellerannet (kommer an på hvilket kull det er) Always On The Top" :D

Skrevet

haha! jeg kan nenvne i fleng!!

faren hans heter sondre normann( av kennel skadsemgaarden)

bestefaren heter pelle politi (av kennel cascilius)

oldemoren heter søte sara snorredatter (av kennel cascilius)

olderfaren heter håkon den gode av leite-gård(fra kennel leite-gård)

oldemoren på mor.siden tar kaka med gitte magnus lagabøter-datter!

jeg har ingen planer om å lære meg disse navnene i utenatt! :D den andre bestemoren han heter haidie håkondatter, (litt skryt) og er den mest premierte buhund.tispa i historien.. :)

Skrevet

Loke sin stamtavle:

Sire

Typhoeus At av Nagijala Sire

N.UCh.

Chac Mool C. av Nangijala

Sire

Ceres Gambler of Zoronique

Dam

N.UCh.

Black Hawkwind's Mosambique

Dam

Bente-Kim v. Lanas Hof

Sire

Jarl Wendy v. Lanas Hof

Dam

Kim v. Lanas Hof

Dam

Yggdrasil-A Sire

Taodelavie Des Terres Bergeres Sire

Imhotep de Condivicnum

Dam

F B LUXCH

Oshiwa Des Terres Bergeres

Dam

Dasgeda win for Rainbows End Sire

Niels at Skyloom de Loup at Zellik

Dam

Frostye Flickering Flame

Vet ikke hvem jeg synes har rarest navn...kanskje loke selv?:

BH Skuldh av Nangijala...

:oops: BH?Hvorfor kalle hunden BH?Nå heter alle valpene i det kullet BH først fordi det er BH kullet til Nangijala,men det må da kunne gå ann å hoppe over noen bokstavkombinasjoner....?

Skuldh vet jeg ikke hva kommer av..... :?

Mvh Annette

Skrevet

Hmm..

Diego har vel ett par rare navn i Stamtavlen..

Han heter jo Peer gynt's Cream Cake selv da..

Lai-troll's X-files

Unas greta garbo

Er en i slekta hans så har ett rått navn : Blue kiss of fire

Creme upon my soul

Han har noen kule navn til, men tror ikke dere er såå interessert i å vite. :)

Skrevet

Den hunden jeg hadde før, hadde en Mike Tyson i stamtavlen.

Og nå er det en Ta-Oya-Te-Duta i stamtavlen.. :)

Skrevet

Jeg leste i en stamtavle i dag, husker ikke hvilken rase det var engang, men hunden hette [Kennelnavn] Å såfin ! Sikkert Å kullet.. Hehe, lo lenge etter på.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...