Gå til innhold
Hundesonen.no

Photofiltre


Luis

Recommended Posts

Skrevet

ta det gjerne på forumet... :P

har ikke brukt photofiltre på noen år, men alle programmer har samme oppbygging (ca) så er det enkle spørsmål så kan sikkert jeg eller andre gi et svar... :D

Skrevet

Ok. Har sååå lyst til å lære å lage bannere o.l, det ser så spennende ut :D

Ønsker en trinnvis forklaring på hvordan jeg går fram ang dette. Må ha det inn med teskje, da jeg ikke er så flink med data.

Men VIL lære meg det :P

Skrevet

Er det mulig ?? Ingen her inne på forumet som bruker photofiltre til å lage ting med.

Ingen som er inntressert i å gi meg litt veiledning og hjelp ?????????

Helt utrolig !!!

Skrevet

Jo, folk vil hjelpe, men, det er ikke bare å trykke her å trykke der så har du en banner...

Det er 100måter å gjøre det på , og det krever litt fantasi å få til en fin banner...

Kortversjonen er å legge på et bilde å skrive en tekst oppå bildet, så vips har du et banner...

90% av brukerne bruker en eller annen versjon av Photoshop, 9% på andre programmer og 1% kanskje bruker 1% på Photofiltre... :huh:

Anbefaler å lese her : http://www.photofiltre.com/

http://www.akam.no/artikler/photofiltre_6_3_2_ute/57551

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...