Gå til innhold
Hundesonen.no

Nytt fôr


WheatenMali

Recommended Posts

Skrevet

Har nå endelig overtalt foreldrene til at vi må bytte fôr, hundene har gått på Olivers, som jeg har vært lite fornøyd med på mine hunder, de har hatt dårlig avføring, og Oscar er tynn og de synes det er kjedelig mat. Har hørt at mange hunder synes det smaker lite, og tror det er tilfelle her og.

Så lurte på om noen har noen meninger om et annte fôr?

prisen bør helst være under 500kr., smake mye og blir glad om noen har noen erfaringer å vise til også :D

(Ingen vits i å tipse om Hill's, eukanuba og Iams, for det er fôrtyper jeg IKKE skal ha)

Skrevet

Hva med troll?

http://www.troll-hundefor.no/

Vi har nettopp begynt med dette foret så vi har ikke så mye erfaring enda. Men buster har allerede lagt på seg (var for tynn ei stund) å pelsen har blitt mykere å ikke så tørr. Så er fornøyd så langt.(Elisa å hecky har kanskje litt mer å si om det foret enn jeg siden de har brukt det lengre). Har flere venninner som bruker troll å er kjempefornøyd.

vi betaler 360kr for 20 kg.

Anbefaler å se på hjemmesiden til troll. Der finner du og ut om det er noen forhandlere der du bor.

Skrevet

Royal Canin da?

DEt er et veldig apetittlig for som de fleste hunder liker godt.

Lukter godt gjør det også. :)

Skrevet

Purina Pro Plan er et fôr jeg har vært veldig fornøyd med.

Det er ganske dyrt, forsåvidt. Men ikke dyrere enn andre dyrebutikkfôr, egentlig.

Det gjelder jo å finne fôrtypen som passer din hund best.

Skrevet

Ja Pro plan er et godt for. :)

Jeg brukte det til Zico ettersom han var tynn og han la på seg av det. :wink:

Pro plan for aktive hunder fikk han da. :wink:

Skrevet

Jeg forer på Pro plan og er veldig forønøyd.. valpforet vi bruker nå koster ca 500kr og det er en stor sekk(15kg tror jeg) :)

Skrevet

Jeg bruker Robur, kjempebra for!!! det er svenskprodusert, koster ca 420 kr sekken. Det er det foret som Birko har fungert aller best på. Han får en kjempefin blank pels, han har mye energi, kroppen tar opp alle de næringsstoffene som er i foret, dessuten blir det lite avføring, og det som kommer ut har en fin konsistens og farge. Vil absolutt anbefale dette foret, helt supert!!! Har prøvd mange forskjellige fortyper, men funnet ut at det Birko fungerer best på er Robur. Det er ikke så mange steder som selger det, men vet at 4 Poter i Bærum selger det, kjempehyggelig betjening også, mitt favorittsted å handle!! :):P

Skrevet

Heisann

Mera Dog holder til i fetsund, har hørt mye forskjellig om dette foret.

Men det er jo san det blir siden,forskjellig for virker jo forskjellig fra hund til hund.

Eller så har jeg posetiv erfaring med Royal Canin, dette foret har jeg brukt på min york, og boxerene får det :-) Det er jo da rase for tril begge disse rasene da.. men det har vel ikke så kjempe masse og si..

Skrevet

Jeg fòrer bare med A.N.F Amerikansk kvalitetsfòr som blir brukt på hundepensjonatet jeg jobbet tidligere. De aller fleste hundene elsket det. www.anf.com

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...