Gå til innhold
Hundesonen.no

Merkelig og pipete hund, og eier som skal bort for helga


Aussieglis

Recommended Posts

Should I stay or should I go?

Emma er skikkelig merkelig, det begynte igår. Hun piper og piper, og gir seg aldri. Hun spiser mat og godbiter, om enn noe roligere enn før, men piper altså konstant nesten. Hun virker som en hormonklyse.

Er det løpetid? Eller innbildt?

Hun tuslet mye natt til idag før hun fant roen, og hun ble stående å grave i en bag i sikkert 2min. før hun kom tilbake til meg i senga for å legge seg ned å sove. Også piper hun som sagt, konstant... Sytete og merkelig piping.

Hun virker ikke til å ha vondt noen steder.

Jeg skal egentlig på jentetur med My idag sammen med to andre aussie-eiere for å trene og "prate skit" - men vet ikke om jeg burde dra nå som Emma er så rar? Samboeren min jobber i helgen, så Emma skal være hos moren hans mens han er på jobb- og hun har veldig dårlig anlegg for å takle pipete hunder. Hun er en sånn som "trøstesnakker" tilbake, og da piper Emma ENDA mer...

Hva skal jeg gjøre??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vanskelig å si, kommer vel mest an på hva du - som kjenner hunden best - vil gjøre. Går kanskje mest på samvittigheta di, vil jeg tro? Hadde iallefall jeg kverulert lenge med meg selv om, hadde det vært meg. Til slutt vil du ende opp med ett valg som enten gir deg god eller dårlig samvittighet etterpå. Får du dårlig først, bør du også huske på at det kan jo gå flott og kanskje du får bedre samvittighet etterpå :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hera får også slike rare innfall hvor hun er veldig pipete og sytete. Finner ikke helt roen. Jeg gjør ingenting annerledes pga det, men tar heller en lengere tur slik at hun blir sliten og sover. Det er nok den hormonelle kurven.

Så lenge du ikke vet at hunden har vondt noen stedet. Man kjenner jo best hunden sin. Jeg vet godt når hunden min syter unødig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hera får også slike rare innfall hvor hun er veldig pipete og sytete. Finner ikke helt roen. Jeg gjør ingenting annerledes pga det, men tar heller en lengere tur slik at hun blir sliten og sover. Det er nok den hormonelle kurven.

Så lenge du ikke vet at hunden har vondt noen stedet. Man kjenner jo best hunden sin. Jeg vet godt når hunden min syter unødig.

Maja blir plutselig også urolig, sytete og pipete... Vet ikke hva jeg skal gjøre, så gjør ikke noe annerledes jeg heller... Merker også at det som oftest er unødvendig syting...

Jeg mener også du bør gjøre det som føles best for deg.. :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vanskelig å si hva du skal gjøre, men det er jo du som kjenner hunden best. Hadde det vært meg og Kaiza hadde oppført seg usedvanlig rart, ville jeg nok ikke reist. Det er fordi jeg får så dårlig samvittighet og ville nok tenkt på Kaiza uansett og ikke helt klart å kost meg..men der er vi jo forskjellige :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er det jeg tror ville skjedd her og.. Hadde hun vært normal i fisken, så hadde jeg dratt på flekken! Men jeg tror jeg blir hjemme i helga ja, hadde nok blitt vanskelig for meg å konsentrere meg om My når jeg vet at Emma er så rar i hodet sitt hjemme, mens jeg er flere timer unna og ikke har bil selv så jeg kan kjøre hjem hvis det trengs.

Hun som skulle passe Emma har hatt hjerteinnfarkt og går og venter på bypass-operasjon, så jeg unner ikke henne å stresse rundt og lure på hva som feiler Emma heller. Da får jeg heller bli hjemme og passe på min egen hund, og ikke gi ansvaret til noen som allerede har nok å tenke på.

Emma kom inn på badet tidligere og peip og peip, og plutselig satte hun seg ned og tisset rett foran øynene på meg :S Hun hadde nettopp vært ute og tisset, så det var veldig snålt.

Tror vi skal ta begge hundene til vet. imorgen og få testet tisset deres for infeksjoner og UVI, og få dem til å se over Emma for å se om hun kan ha vondt noen steder. Er greit å få utelukket det og.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Presser en vanlig slik H-sele for mye på luftrøret? https://dyresjappa.no/produkt/hundesele-regulerbar-svart/ Isåfall ville jeg sett etter en step-in sele ala dette, bare pass på at den ligger lavt nok foran:https://www.musti.no/basic-first-step-in-sele-svart Ellers ville jeg brukt halsbånd med grime en del for å begrense trekkingen, rett og slett.  
    • Hei! Jeg har kommet borti en ny utfordring. Min egenavlede Aussie på 7mnd hoster/harker/høres ut som den har astma når den trekker i sele. Dette har pågått i hele sommer og jeg har prøvd å finne en sele som minimerer problemet, men enda ikke lyktes.   Valpen er undersøkt av veterinær for to uker siden hvor vet tror den kan ha hatt kennelhoste og at luftrøret fremdeles er irritert. Almenntilstanden er god og har vært hele vegen. Vi skal la vær å gå tur (kun aktivisering i hagen, på rally-treninger osv) på tre uker for å se om det hjelper at luftrøret får ro. Nå har det gått to uker til uten bedring (fremdeles harking når jeg holder på luftrøret) så jeg ser for meg at vi må inn igjen for røntgen osv. Denne hostingen/harkingen kommer kun når man legger press på luftrøret, aldri ellers. Dessverre er dette en hund som er ivrig på tur og trekker en del. Men det høres jo ikke bra ut.. hvis noen har erfaring med det samme så skriv gjerne litt om det også!   Jeg ser ikke for meg at vi finner ut av/får løst dette problemet med det første, og spør derfor dere om noen vet om en spesialsele som er utviklet for å unngå press på luftrøret? Evt om noen spesialsyr?
    • Det har jeg ikke tenkt på, men jeg tror du har rett i at folk har blitt skjøre etter noen tiår med kontorarbeid. Hundene Bamse og Bob ble dømt til døden for å ha hoppet opp på folk og laget risp med en klo. Luna og Luk lagde blåmerker, Luk er avlivet og eier til Luna kjemper videre for henne, saken skal til lagmannsretten etter dom i tingretten hvor Luna ble dømt til avliving etter et lite blåmerke oppdaget to dager etter Luna var i nærheten av mannen. Folk har blitt pyser og hundene avlives av dem som skal forvalte loven men selv bryter den for å tilfredsstille anmelder, med en dose maktmisbruk inkludert i avgjørelsene. Hunder har lite rettsvern og når det lille som er blir oversett er det farlig å være hundeeier, det koster flere hundre tusen kroner å føre en sak gjennom rettssystemet og utfallet er mer som russisk rulett enn at man er sikret en riktig dom basert på det som virkelig skjedde.
    • En skulle tro det ville være nødvendig at hunden påførte en faktisk skade langt verre enn et blåmerke for å bli begjært avlivet. Det burde holde med en bot til hundeeier for å ikke ha kontroll på den.  Spesielt når det kommer til "bitt" er det for lav terskel. Et "bitt" er jo ikke et bitt. En hund kan klype med kontrollert styrke som et avstandsskapende signal uten å å påføre skader. Det tilsvarer å dytte bort en innpåsliten person som ikke respekterer verbal kommunikasjon om intimsoner. Hunden har ikke hender og bruker munnen istedenfor. Midlertidige fordypninger i huden og eventuelt bloduttredelser ved skjøre blodkar etter ett sånt klyp er ikke for skade å regne i mine øyne. Hvor skjøre har folk blitt? Noen tiår med kontorarbeid og folk synes et udramatisk blåmerke er en skade? Rifter i klær fra å ha hoppet opp for å hilse? Bot og erstatning.  Å avlive en hund for sånne småting er som å gi mennesker 21 år for en bitchslap. Hunder er en så integrert del av kulturen vår at hunders kroppsspråk og adferd er naturlig å legge inn i læreplanen i grunnskolen, så tidlig som mulig. Hvorfor lærer ikke barn hundens språk og adferd på skolen? ..så har de det med seg i voksenlivet og slipper være hysterisk redde.   
    • When Dickhead Awakes  Kapittel 1 Planen var å vente til milepælen 'løfter beinet for å tisse' før neste entry. En annen milepæl fikk æren av å utløse trangen til terapeutisk hamring på tastaturet istedenfor. Sir Edeward har blitt mer og mer Eddie lately. Han enten hører ikke, eller later som han ikke hører, eller gjør et poeng av å ignorere. At hunder bare er distre og ikke også med overlegg tester grenser i puberteten er en myte. Han er distre, no doubt, men han tester også alle grenser han kjenner for tiden. Dette har pågått en stund og er ingen overraskelse. Hva som kom mer uforutsett, på tross av samme erfaring fra tidligere hund, var at han plutselig tisset inne, to dager på rad. Rager 76 cm på manken og veier over 40 kg nå. Dette er i en helt annen liga enn valp som tisser inne.  Første tilfellet skjedde i går. Uheldig sammentreff mellom et massivt politioppbud utenfor pga en nabos mystiske og bekymringsverdige forsvinning, og Edes wake from sleep og potty time. Ikke en passende situasjon å ta ham med ut i, men må man så må man.  Mens jeg tar på ham selen og han er supergira på å ut for å inspisere den uventede og uvanlige situasjonen han hører på utsiden, med banking og rop og prat i en emosjonell tone som ikke helt stemmer med de menneskelige interaksjonene han kjenner fra før, så velger han å bare tisse rett på gulvet ^^ Antakelig en kombinasjon av å ikke ha lyst til å sette seg ned sårbar og tisse foran masse fremmede i en sånn stemning, og en helmax plan om å ha gjort unna det ærendet der først, så han var klar til enhver action som potensielt kunne skje utenfor den døren.  Det å miste turen ut fordi han fjernet motivet, medførte emo og pønkråkk vokal sutring, langt fra den myke Eddie Vedder vokalen jeg håper han modner til med tiden.  Så skjedde det igjen i dag. Han så utover territoriet sitt gjennom vinduet, og markerte det på sengen inne -_- Mens vaskemaskinen går for fullt, og jeg er takknemlig for at den finnes og virker, så trøster jeg meg med at dette er en fase. Pubertal tissing inne har skjedd før, og det gikk fort over igjen.  Om naboen blir funnet, og i hvilken tilstand, det er en større bekymring. 
×
×
  • Opprett ny...