Gå til innhold
Hundesonen.no

Refleksvest


Tyfonia

Recommended Posts

Heisann! Nå ligger mørketiden som et kvelende teppe over oss, men likevel hindrer det vel ikke aktive soniser til å lufte pelsballene sine. Jeg lurte på hvilken type refleksvest dere bruker.

Tenkte på sånn blinkende lys, men jeg blir gal av å se på slike over lengre tid. Kan få anfall av slikt.

Hvor mye refleks bruker dere på hundene deres og hvor mye koster de?

Jeg vurderer en refleksvest/ dekken + sånn refleksbånd på hundens fire bein..eller er jeg hysterisk nå? :) Synes det er kult jeg :) (og ikke minst trygt for voffsen)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hunden min bruker vanlig dekken (rehab hund) på kveldene hvis det er kaldt/kjølig, på noen av dekkene hennes så er det refleks i dekkenet fra før, er det ikke det så får hun på seg et lite refleksdekken over eller en sånn trekant refleks som festes foran og på sidene.

På kveldene har hun alltid Breeders reflekshalsbånd på seg og jeg har kobbel med flettet refleks i (får de på Canis.no, kjempe gode!!)

Selv har jeg refleks bånd som egentlig går over skulder og rundt magen, men har tatt av den rundt skulder siden den sklir ned heletiden og har kun den rundt magen på + refleks bånd nederst på bena og en på armen.

Tror folk ser oss godt på kvelden, har sort hun så tar ingen sjangser :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har to refleksvester, en kjøpt fra tropehagen zoo, litt usikker på pris, men de hadde tilbud for ikke lenge siden. Mulig den kosta ca 150-300kr. den har solidefester. Kjøpte en super billig en på clas olson som har borrelås fester, den har jeg kun i reserve.

Noe mer enn det bruker vi ikke på han.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har refleksvest og blink i halsbåndet. :)

Jeg har to refleksvester, en kjøpt fra tropehagen zoo, litt usikker på pris, men de hadde tilbud for ikke lenge siden. Mulig den kosta ca 150-300kr. den har solidefester. Kjøpte en super billig en på clas olson som har borrelås fester, den har jeg kun i reserve.

Noe mer enn det bruker vi ikke på han.

Tropehagen har halv pris nå. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker en reflekssele fra fellekskjøpet, rundt 200 kr. Den fungerer veldig bra synes jeg, både refleks og sele i ett, ikke dyr, og gutten trekker heller ikke i den, den er nok ikke beregnet på det heller. Så fin gå-sele.

Bruker i tillegg et blinkebånd rundt halsen hans, neonrosa haha som lyser hele veien rundt (bare et rør på en måte). Veldig greit, for det hjelper jo ikke meg at han har en refleks på når jeg skal få øye på ham på et mørkt jorde.

980225204004.jpg

Bruker selen på kveldsturene, samt på toget og sånn, bedre kontroll over han med et håndtak :) Har også skrevet tlf. nr på selen, så da kan han få noen haldsbåndfrie turer også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har reflekssele til min. Hadde også sånn blinkedings til halsbåndet i tillegg men den har blitt ødelagt nå så skal kjøpe ny. Har også et reflekshalsbånd som jeg bruker av og til.. i tillegg er det litt refleks på det ene ezydog halsbåndet hennes, har som regel både halsbånd og sele på når vi går tur.. fordi sele = gå som du vil mens halsbånd = gå pent.

Til meg selv har jeg sånn refleksbånd til å ha rund armen/foten.. har som regel på feks venstre foten og høyre armen eller noe.

Vurderer å kjøpe refleksvest til henne også. Sambo bruker ikke sele på henne når han går tur og selv om det ikke er så ofte han går alene med henne så vil jeg jo at han skal ha refleks på henne da også.. Tror jeg må skaffe en vest.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...