Gå til innhold
Hundesonen.no

Refleksvest


Tyfonia

Recommended Posts

Skrevet

Heisann! Nå ligger mørketiden som et kvelende teppe over oss, men likevel hindrer det vel ikke aktive soniser til å lufte pelsballene sine. Jeg lurte på hvilken type refleksvest dere bruker.

Tenkte på sånn blinkende lys, men jeg blir gal av å se på slike over lengre tid. Kan få anfall av slikt.

Hvor mye refleks bruker dere på hundene deres og hvor mye koster de?

Jeg vurderer en refleksvest/ dekken + sånn refleksbånd på hundens fire bein..eller er jeg hysterisk nå? :) Synes det er kult jeg :) (og ikke minst trygt for voffsen)

Skrevet

Hunden min bruker vanlig dekken (rehab hund) på kveldene hvis det er kaldt/kjølig, på noen av dekkene hennes så er det refleks i dekkenet fra før, er det ikke det så får hun på seg et lite refleksdekken over eller en sånn trekant refleks som festes foran og på sidene.

På kveldene har hun alltid Breeders reflekshalsbånd på seg og jeg har kobbel med flettet refleks i (får de på Canis.no, kjempe gode!!)

Selv har jeg refleks bånd som egentlig går over skulder og rundt magen, men har tatt av den rundt skulder siden den sklir ned heletiden og har kun den rundt magen på + refleks bånd nederst på bena og en på armen.

Tror folk ser oss godt på kvelden, har sort hun så tar ingen sjangser :)

Skrevet

Jeg har to refleksvester, en kjøpt fra tropehagen zoo, litt usikker på pris, men de hadde tilbud for ikke lenge siden. Mulig den kosta ca 150-300kr. den har solidefester. Kjøpte en super billig en på clas olson som har borrelås fester, den har jeg kun i reserve.

Noe mer enn det bruker vi ikke på han.

Skrevet

Har refleksvest og blink i halsbåndet. :)

Jeg har to refleksvester, en kjøpt fra tropehagen zoo, litt usikker på pris, men de hadde tilbud for ikke lenge siden. Mulig den kosta ca 150-300kr. den har solidefester. Kjøpte en super billig en på clas olson som har borrelås fester, den har jeg kun i reserve.

Noe mer enn det bruker vi ikke på han.

Tropehagen har halv pris nå. :)

Guest lijenta
Skrevet

Bruker reflekssele i strikk fra boett på min. Det eneste som har holdt i flere sesonger her i huset. Pris husker jeg ikke.

Skrevet

Jeg bruker en reflekssele fra fellekskjøpet, rundt 200 kr. Den fungerer veldig bra synes jeg, både refleks og sele i ett, ikke dyr, og gutten trekker heller ikke i den, den er nok ikke beregnet på det heller. Så fin gå-sele.

Bruker i tillegg et blinkebånd rundt halsen hans, neonrosa haha som lyser hele veien rundt (bare et rør på en måte). Veldig greit, for det hjelper jo ikke meg at han har en refleks på når jeg skal få øye på ham på et mørkt jorde.

980225204004.jpg

Bruker selen på kveldsturene, samt på toget og sånn, bedre kontroll over han med et håndtak :) Har også skrevet tlf. nr på selen, så da kan han få noen haldsbåndfrie turer også.

Skrevet

Har reflekssele til min. Hadde også sånn blinkedings til halsbåndet i tillegg men den har blitt ødelagt nå så skal kjøpe ny. Har også et reflekshalsbånd som jeg bruker av og til.. i tillegg er det litt refleks på det ene ezydog halsbåndet hennes, har som regel både halsbånd og sele på når vi går tur.. fordi sele = gå som du vil mens halsbånd = gå pent.

Til meg selv har jeg sånn refleksbånd til å ha rund armen/foten.. har som regel på feks venstre foten og høyre armen eller noe.

Vurderer å kjøpe refleksvest til henne også. Sambo bruker ikke sele på henne når han går tur og selv om det ikke er så ofte han går alene med henne så vil jeg jo at han skal ha refleks på henne da også.. Tror jeg må skaffe en vest.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...