Gå til innhold
Hundesonen.no

Hei alle sammen


Linda Kristin

Recommended Posts

Jeg er ny her på forumet og tenkte jeg skulle skrive litt om meg og mine.

Jeg er ei jente født i 80 som er bosatt i Østfold. Her bor jeg sammen med min samboer og våre to barn.

Jeg er en aktiv akvarist og sitter i styret i den lokale akvarieklubben. Akvariehobbyen er en stor del av livet mitt.

Jeg har vokst opp sammen med katter og i min barndom hadde vi også hund, men det er mange år siden. Fikk den triste med allikevel ventede nyheten om at jeg er allergisk mot katt for 3 uker siden. Har alltid være smått allergisk mot katter, men etter min siste fødsel har dette blitt værre. Hadde to puser som fikk nye gode hjem og nå er det så tomt her.

Samtidig så har jeg alltid ønsket meg hund igjen og siden tester viser at jeg ikke er allergisk mot hund så er jo saken litt lettere. Dere kan sikkert forestille hvor hjerteskjærende det er å forklare barn at pusene må flytte.

Sambo driver med jakt. Det er også grunnlaget for valget vi tok ang. hunderase.

Ellers er vi en ganske aktiv familie og liker å ta en tur på blades mens ungene sykler/er i vogn om sommeren.

Så var det valget. Siden vi ikke har et stort hus, selvom det er på 96 kvadrat, så ville vi ikke ha en stor hund, men den burde kunne være aktiv og pluss hvis den har litt jaktinstinkter. Derfor falt valget på en Jack Russel Terrier.

Cesar kommer til oss i neste uke og vi gleder oss masse. Skal bli deilig med hund igjen. Katter er vel å bra, men hund er litt annerledes.

Så med dette sier jeg hei til alle dere og håper på masse tips og gode råd her inne.

Mvh Linda

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei.

Så flott at det er flere fra Askim her. Hadde håpet å treffe noen flere med hunder i Askim.

Selv bor jeg bak Hydro Texaco, nesten ved bærpresseriet.

Har ei venninde som har en golden retriver og min mor har en tysk kleinspitz, men det er utrolig kjekt å møte andre som har hund.

Tar deg på ordet og tar gjerne en tur etter at nurket komme. Av det jeg har lest og blitt fortalt er det viktig å sosialisere hunden og da er vel turer ypperlige.

Mvh Linda

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det Cecilie du kjenner med Zanto eller? Hun bor jo i nærheten av deg :) Bare gi beskjed om du vil gå tur etterhvert vet du.. Har ei venninne med japansk spisshund og pomeranian tisper, så hadde jo vært moro om vi kunne blitt en liten gjeng som traff hverandre av og til også :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...