Gå til innhold
Hundesonen.no

Telt til utstilling, hundesport osv.


Recommended Posts

Skrevet

Jeg mener det var en tråd om dette tidligere, men finner den ikke.... Noen som kan hjelpe? Vet det er store forskjeller i pris!

Jeg er ut etter et slikt telt man kan være i under konkurranser og utstillinger... Kanskje litt uklart beskrevet :whistle:

Skrevet

Det kommer (nok) en ny type utst.telt til våren (tilsvarende dette 3 x 3 meters teltet med integrerte stenger) som ikke er så stort som det tidligere.

Pris blir vel på rundt et par "lapper" antar jeg.

Ellers finnes det jo endel muligheter å få kjøpt sånne "gamle" utstillingstelt, da. Disse 4-kantede, med separate metallstenger. Ser at slike dukker opp litt nå og da på Finn.no - men det går jo også an å forhøre seg rundt i miljøet - kanskje noen har noe å selge?

Disse finnes selvsagt også som nye (koster også rundt et par tusen, med eller uten reklame på).

Også har man disse partyteltene som man kan kjøpe på f.eks. Jysk, Skeidar, etc (noen kjempebillige til ca 200, og noen litt mere solide til ca 600,-). Disse er dog også veldig store (3 x 3 meter), og ikke alltid så kjempegod kvalitet (må påregne å kjøpe et nytt pr år - hvis det brukes på utst.).

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...