Gå til innhold
Hundesonen.no

Telt til utstilling, hundesport osv.


Recommended Posts

Skrevet

Jeg mener det var en tråd om dette tidligere, men finner den ikke.... Noen som kan hjelpe? Vet det er store forskjeller i pris!

Jeg er ut etter et slikt telt man kan være i under konkurranser og utstillinger... Kanskje litt uklart beskrevet :whistle:

Skrevet

Det kommer (nok) en ny type utst.telt til våren (tilsvarende dette 3 x 3 meters teltet med integrerte stenger) som ikke er så stort som det tidligere.

Pris blir vel på rundt et par "lapper" antar jeg.

Ellers finnes det jo endel muligheter å få kjøpt sånne "gamle" utstillingstelt, da. Disse 4-kantede, med separate metallstenger. Ser at slike dukker opp litt nå og da på Finn.no - men det går jo også an å forhøre seg rundt i miljøet - kanskje noen har noe å selge?

Disse finnes selvsagt også som nye (koster også rundt et par tusen, med eller uten reklame på).

Også har man disse partyteltene som man kan kjøpe på f.eks. Jysk, Skeidar, etc (noen kjempebillige til ca 200, og noen litt mere solide til ca 600,-). Disse er dog også veldig store (3 x 3 meter), og ikke alltid så kjempegod kvalitet (må påregne å kjøpe et nytt pr år - hvis det brukes på utst.).

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...