Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

AK - Australsk Kelpie

Alaskan/ AH - Alaskan Husky

Ambull - Amerikansk Bulldog

Amstaff - American Staffordshire Terrier

Aussie - Australien Sheperd

BC - Border Collie

BC - Bearded Collie (hovedsaklig brukt på Boarder Collie)

Beardis - Bearded Collie

Bedlis/Bedlington - Bedlington Terrier

Belger - Belgisk Fårehund

Berner - Berner Sennen

BH- Bichon Havanais

Bulle/Bull - Bullterrier

Bulle - Bullmastiff

Cavalier / CKCS - Cavalier King Charles Spaniel

CC - Chinese Crested

CC - Cane Corso

CC - Chow Chow

CCR - Curly Coated Retriever

Chessie - Chesapeak Bay Retriever

Chi - Chihuahua

Curly - Curly Coated Retriver

DSG - Dansk Svensk Gårdshund

Dalmis - dalmatiner

DC - Dogo Canario

Dobbis/Dobbe - Dobermann

DP - Dvergpincher

DS - Dvergschnauzer

ES - Engelsk Setter

ESS - Engelsk Springer Spaniel

FL - Finsk Lapphund

Flat - Flat Coated Retriever

FCR - Flat Coated Retriever

GD - Grand Danois

Golden - Golden Retriever

GJD - Great Japanese Dog

GRL - Grønlandshund

Gronnis/Grønnis - Groenendael

GS - Gordon Setter

Heeler: Lancashire Heeler

Heeler - australsk cattledog

Hoffe - Hovawart

IS - Irsk Setter

Islending/Islender/IF - Islandsk Fårehund

ISWT - Irish Soft Coated Wheaten Terrier

IW/IU - Irsk ulvehund

Jack/JRT - Jack Russell Terrier

Japaner - Japansk Spisshund

Kelpie-samlebegrep for WK og AK

KO - Kaukasisk Owcharka

Labbe/Labbis - Labrador

Lagotto - lagotto romangnolo

Lakke/krølle/Laeken - Lakenois

Lapsk - Lapsk Vallhund

Malle - Malinois

MT - Manchester Terrier

Mutte - Alaskan Malamute

Nuffe - New Foundlander

NEG - Norsk Elghund Grå

NSDTR - Nova Scotia Duck Tolling Retriever

OES - Old English Sheepdog

Papi - Papillon

PC - Presa Canario

Perro - Spansk vannhund

Pom/Pomme - Pomeranian

PON - Polsk ovcarek nizinny

Portis/PWD/Portugiser - Portugisisk Vannhund

Pyrre - Des pyrenees face

Rottis - Rottweiler

Sammy/ Sam - Samojed

Sch-schæferhund

Schipper - Schipperke

Sheltie - Shetland Sheepdog

Sib/SH - Siberian Husky

Skotte - Skotsk Terrier

SL - Svensk Lapphund

Springer - Engelsk Springer Spaniel

Staffe/SBT - Staffordshire Bull Terrier

St.B - St. Bernardshund

Terv - Tervueren

Tibbe - Tibetansk Spaniel

Tibbe - Tibetansk Terrier

Toller - Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Westie/WHWT - West Highland White Terrier

Wheaten - Softcoated Wheaten Terrier

WK - Working Kelpie

WSS - Welsh Springer Spaniel

Yorkie - Yorkshire Terrier

Om noe mangler så send en pm til en Admin eller Moderator og vi legger det til. :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...