Gå til innhold
Hundesonen.no

Lure coursing på bjerkebanen!


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Da har vi vært på Lure coursing på bjerkebanen!

Kjempegøy! Basenjien kan fortsatt ikke konkurrere i Norge, men kan ta lisens her og konkurrere i utlandet.

Slik gikk det:

Dennis- imponerte og jaktet filla med voldsom iver, selv med munnkurv som han aldri har løpt med før.

Bambi- imponerte også, men løp uten munnkurv da vi ikke hadde noen munnkurv i Bambi-størrelse :rolleyes:

Centa- Late drog! Eller skal vi si mamma-dalt? Etter 50 m gav hun opp, og løp tilbake til mamman sin for å kooose :rolleyes:

Echo- hadde også godt med jaktinnstinkt, men ble for hemmet av sin munnkurv. Stoppet halvveis for å rive den av. Når den var av kunne jakten fortsette..

Dennis fikk også godkjent sitt første løp på vei mot lisens!

Litt bildespam

lurecoursing2008_zina.jpg

Zina

lurecoursing2008_moja.jpg

Moja

lurecoursing2008_bambi_dennis.jpg

Bambi & Dennis i test-løpet som Dennis fikk godkjent

Stor takk til Tøfflus for tips om dette, råd og hjelp underveis, og koselig samvær :thumbs:

Håper det blir mer lure coursing for Basenjien også etterhvert.

Skrevet

Det som var kjipt, var at alle andre som bodde litt lenger bort ikke fikk vært med, når man bare fikk to dagers varsel! Og har vært i Drammen to helger på rad........

HÅper man kan få litt bedre varsling neste gang!

Skrevet
Det som var kjipt, var at alle andre som bodde litt lenger bort ikke fikk vært med, når man bare fikk to dagers varsel! Og har vært i Drammen to helger på rad........

HÅper man kan få litt bedre varsling neste gang!

Ja- det håper jeg også. Jeg fikk tipset 2 dager før selv, og sendte sporenstraks en mail ut. Skal prøve å holde meg litt opddatert og si ifra så fort som mulig neste gang :thumbs:

ÆÆÆÆ! HYYYYYYYYL! Si ifra neste gang da - vil så gjerne komme og se!

Du skal sporenstraks få beskjed!

ååå! finnes det noe oversikt over når/hvor dette evt er senere?

Man kan gå på myndeklubben sin hjemmeside og se- det er de som arrangerer. Vi basenji-folk bare "slenger oss på".

Så moro! Om det blir lisens på dere, har du planer om å konkurrere i utlandet? :banana:

Mjoo, det hadde jo vært moro om man fikk tid og anledning til det. Hundene synes iallefall at det var kjempegøy!

Skrevet

så kjempe kult at basenji har begynt med LC... Var nettopp i Vallentuna (stockholm) på konkurranse og der var det 9 Basjeni som startet så i sverige så er det stor konkurranse. Og LC sporten er på vei opp i Norge så om dere kommer flere så må vi jo jobbe for at dere får startet i Norge også :thumbs:

følg med på myndeklubben.no der blir det lagt ut når og hvor det er trening. Det blir mange muligheter nå utover høsten når bøndene får inn korn osv.

event. kan dere sende en mail til [email protected]

Tally ho..

Skrevet

Og det var en fryd å se *små Basenjier* sååå gira på "jobben".

Dennis er jo et naturtalent med godt blikk på filla, fin avpassing, på vent liksom "nuh tar jeg deg snart", og viste herlig entusiasme. Vendingene var over-all meget bra, men jeg flira godt da kroppen ikke helt var med i en sving, den gikk noen meter lenger frem, men hodet og blikket, ja det var akkurat der det skulle være :banana:

Og masken, hvor var den? Iaf ikke på hans nese, han verdiget ikke den en kommentar engang.

"Greit, bare heng der du, om det er så viktig liksom, jeg har andre ting å gjøre".

Fortsett sånn, Dennis, det vil forundre meg stort om ikke vi får se deg på resultat-listene etterhvert :banana:

Og både Echo og Bambi viste fine takter. Så bare maske-problematikken blir løst er nok dere på G også :thumbs:

Og hvis noen er intr avholdes en Internasjonal LC-prøve 13-14/9-08 på Mansrud Gård, Trøgstad (ja, det er hos Magne V&H).

Mer info her: http://www.myndeklubben.no/modules/tinycon...index.php?id=93

Heia-gjenger er bare morro og dessuten en fin anledning til å se hvordan LC funker, og det på en konkurranse :banana:

BTW: En liiiten korreksjon av mailadr 2_ne oppga, det er [email protected]

Skrevet
Trening på Øvrevoll onsdag 3. september:

http://www.myndeklubben.no/modules/newbb/v...#forumpost10012

Oj.... i morgen!

Er dette kun et prøve/ bane -løp, eller kan man ta lisensløp her?

Passer dessverre litt dårlig for oss, da vi skal på et kurs i morgen kveld, men supert med litt opddateringer her!

Kan jo hende noen andre vil vende snuten dit :banana:

Og takk for fine ord, Tøfflus!

Vi er bitt av basillen :thumbs:

Tally Ho (Utrolig kul ord-lyd! Nesten så det hadde vært et kult navn....)

Skrevet

Åh! Noen ganger er det nesten sånn at man lurer på om man har valgt feil rase.. :rolleyes: *håpe de åpner lure coursing for alle raser snart* hehe.. :thumbs: Så utrolig morsomt for dere, og lykke til på veien videre!

Skrevet
Oj.... i morgen!

Er dette kun et prøve/ bane -løp, eller kan man ta lisensløp her?

Passer dessverre litt dårlig for oss, da vi skal på et kurs i morgen kveld, men supert med litt opddateringer her!

Kan jo hende noen andre vil vende snuten dit :banana:

Og takk for fine ord, Tøfflus!

Vi er bitt av basillen :thumbs:

Tally Ho (Utrolig kul ord-lyd! Nesten så det hadde vært et kult navn....)

Øvrevoll er kun rettbane, så er her det store muligheter til å få hunden skikkelig tent på filla.. Det er da ikke noen mulighet til å ta verken test eller lisens løp.

Men masse moro blir det.

Mine hunder blir helt i ekstase når de hører "hold i hundene"

Skrevet
Tally Ho (Utrolig kul ord-lyd! Nesten så det hadde vært et kult navn....)

Fryktelig, skrekkelig OT- men jeg har elsket det navnet siden jeg hørte om en hest som het det.

Skrevet
Fryktelig, skrekkelig OT- men jeg har elsket det navnet siden jeg hørte om en hest som het det.

*Notere ned som et framtidig navn*

Skrevet

Fordi av dere som har lyst, så er det LC trening på mansrud (gården til vomoghundemat) nå først kommende lørdag (6/9)

Mer informasjon på myndeklubben.no

Skrevet
Jeg så en Basenji rett nedi veien her i stad.

Hvor mange er det av de i Norge?

Fine bilder forresten :)

Jeg antar at det finnes rundt 300-400 individer, men dette tallet er ikke basert på noen offisiell statistikk, da man ikke har oversikt over hvor mange som dør- kun nye registreringer.

Utrolig gøy er det iallefall med LC, og myndeklubben har virkelig tatt imot oss med åpne armer :D !

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...