Gå til innhold
Hundesonen.no

Frykter hunder blir forgiftet


BDD Girl

Recommended Posts

Guest Belgerpia
Skrevet

Sånne ting er fryktelig trist - men det jeg reagerer mest på er at eier sier at to av hundene ikke har vært utenfor eiendommen på 14 dager - stakkars tenkte jeg da - en død hund har det ikke vondt, men om verden kun er ett mål hage så er det jo trist liv.

Skrevet
Sånne ting er fryktelig trist - men det jeg reagerer mest på er at eier sier at to av hundene ikke har vært utenfor eiendommen på 14 dager - stakkars tenkte jeg da - en død hund har det ikke vondt, men om verden kun er ett mål hage så er det jo trist liv.

Det tenkte jeg og. 14 dager i en hundegård bare. Må være kjedelig og trist.

Det er i alle fall bra at "bernier sennier" hunden deres overlever da. Er neppe noen artig opplevelse å få forgiftede hunder.

Skrevet

Hundene som ble forgiftet er hundene til en veldig god venn av meg.

Politiet har noen mistanker om hvem det er, og jeg håper virkelig de får tatt de som har gjort det.

Hvor lite humant liksom er det å forgifte hunder????? :thumbs:

Tenker på om det hadde skjedd med hunden min jeg :banana:

Skrevet

Det er jo helt forferdelig at noen kan gjøre noe sånt.. Håper virkelig de finner ut hvem som står bak og hva det er.

Jeg har hørt at det var en hendelse i Trondheim, hvor det var folk som antakeligvis var så lei av løse hunder, at de la ut kjøttdeig med knuste lyspærer. Det var det første jeg tenkte på når det sto at hundene hadde hatt indre blødninger, men jeg regner med at vetrinærene hadde funnet det ut under obduksjon.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...