Jump to content
Hundesonen.no

Åhr!Vaksine er stor vits i ja..


Inustaff

Recommended Posts

Har aldri før som hundeeier opplevd kennelhoste faktisk...Dvs aldri før ifjor sommer,da den ene etter den andre så å si konka ut.

Vel,her i huset er det en pest og plage..og selv om vi vaksinerer,så kommer plagen snikende!

Her var den igjen.Denne gang skal ingen veterinær komme å si det går over av seg selv,for her er vi blitt paranoide.

Klokken er ukristelig,jeg er trøtt.Men hostingen begynte sent igår natt på lille Napolitaner gutt,og da betyr det løp til dyrlegen! :wub:

Argh.. <_<

Link to comment
Share on other sites

Å vaksinere mot kennelhoste er like vanskelig som å vaksinere mot menneskelig influensa. Det finnes ulike virus som forårsaker kennelhoste, og dessverre er ikke vaksinene aktive mot mer enn noen få av dem. :wub:

Håper at nappegutt snart blir bedre!

Link to comment
Share on other sites

Ja, kennelhoste er fælt for hundene - skikkelig synd på de som blir hardt angrepet.

Dog synes jeg at de som er vaksinerte likevel får en klart raskere sykdomsforhøp enn de som ikke er vaksinerte. Mine får også sine omganger med dette, men som regel går det over på en dag eller to.

Husker "før i tiden" da man ikke hadde vaksine for dette, så var dette noe som hundene slet med i minst en uke eller to.

Så jeg vaksinerer absolutt villig mine - en gang i året (tar det samtidig med rabiesvaksinen).

Susanne

Link to comment
Share on other sites

Alt skal vel gå bra denne gang..heh.Det hjelper på med litt paranoia!Han er slakk,men han har fått tabletter som skal roe ned ting.For han har mye bakterier på gang!

Vi kommer til å ta vaksinen uansett,men det er litt dumt at den ikke virker:/men men..viktigste er at han blir frisk!

Link to comment
Share on other sites

Huff...Ja takk for det!Jeg skal følge nøye med,det er sikkert!Han har en fæl hoste og mye slim...Gult og tykkt!

Rart at det ikke har vist før idag..Han begynte å hoste første gang igår,og så kom det som troll utav eske!

Han har sovet 90% av dagen.De minuttene han har vert oppe har vert hosting,tissing og et par snuflerunder etter ottar som fant en sokk å egle med.Dagens trim for lille sløvingen!Han er så skjønn...Dakar lille vennen!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...