Gå til innhold
Hundesonen.no

Deprimert?


Wilma

Recommended Posts

Hei.

Dverg Schnauzeren min ser av og til veldig deprimert ut..

Hun ser sliten og trøtt ut og vill av og til ikke komme når jeg roper.

Vi går tur, koser med henne, leker med henne, og tar henne med nesten

over alt. Jeg skjønner ikke hvorfor hun ser så trist ut :D

Er hun bare sliten? Jeg får uansett veldig vondt av henne når hun ser sånn ut ..

Stakkars.. Er det noe jeg kan gjøre?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Whippeten min ser også "deppa" ut noen ganger.. Det være seg når hun ligger godt i kurven sin, og jeg skal drasse henne med ut..

Hvis hun må ut i regnet..

Tidlig på morran..

Før løpetid.. Er der nå.. ALT er gæærnt, og ingenting er bra.. PMS OOO YEA!

Men fra spøk til alvor.. om du føler hun oppfører seg unormalt så bør du jo ta henne til vetrinær, eventuelt at en blodprøve og se om alt er bra..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor gammel er hun? Dere har ikke sjekket om hun har vondt noen steder?

Hun er 5 år. Ja vi har sjekket det, hun har ikke vondt :D

Whippeten min ser også "deppa" ut noen ganger.. Det være seg når hun ligger godt i kurven sin, og jeg skal drasse henne med ut..

Hvis hun må ut i regnet..

Tidlig på morran..

Før løpetid.. Er der nå.. ALT er gæærnt, og ingenting er bra.. PMS OOO YEA!

Men fra spøk til alvor.. om du føler hun oppfører seg unormalt så bør du jo ta henne til vetrinær, eventuelt at en blodprøve og se om alt er bra..

Ja det ligner Gulla. Men vi har sjekket det, hun er frisk :D

Det er vanlig at de ikke alltid kommer når man roper.

Eller SER trist ut i uttrykket? Som det her:

http://i41.photobucket.com/albums/e252/iwm...net/0710152.jpg

I tilfelle er det normalt :D Det er jo noen hunder som har et konstant trist oppsyn..

Ja men jeg mener sånn, at hun sitter på rompa og jeg ber henne komme, som hun ellers

alltid gjør, også vil hun ikke, hun bare sitter der..

*Trippelpost, mod Nina*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm... sånn er visst Amira en del når hun er hjemme uten at jeg er der over lengere tid. Hun har normalt halen over ryggen, men da bare dingler den ned mot bakken. Hvis hunden din i tillegg har dårlig matlyst, flasser mer enn normalt/evt. mister mer pels enn normalt, vil jeg tro den er deppa ja... I slike situasjoner hjelper det ofte å gi hunden mye positiv oppmerksomhet med ros, kos og godbiter, i tillegg til å ta den med ut på litt nye turområder, leke litt osv. Selv om du gjør dette til vanlig, kan du prøve å gjøre det på en ny måte/på nye steder og vise henne mer begeistring enn vanlig (overdirv litt!).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Antropomorfisme, yes? :D

Hun er nok ikke deprimert/trist. Kanskje hun er syk? En hund skifter ikke modus sånn over natten, sånn egentlig.

Hunder kan visstnok få mange av de samme psykiske problemene som vi mennesker kan, så jo, en hund kan bli deprimert. ;)

Hos noen går det fort over, hos andre varer det lengre. Da vi avlivet Casper bodde vi i kjellerleiligheten hos noen som hadde en collie som Casper var "venn" med. De visste ikke at vi hadde planer om å avlive han, og heller visste de ikke når vi gjorde det. Møtte de et par dager etter at vi hadde avlivet han, og da lurte de på hvor han var. Vi fortalte det som det var, og da kunne de fortelle at deres hund hadde vært så rar de siste dagene; hun hadde ligget og sturet og ikke villet gjøre noen ting, hun hadde rett og slett virket deprimert! Merkelig, siden eierne ikke visste noen ting, men likevel hadde hunden deres fått det med seg og forstått hva som hadde skjedd, og blitt lei seg. Hos andre, gjerne de som har to hunder hvor de må avlive den ene, kan slik sorg vare veldig lenge, og den gjenlevende hunden kan også finne på å oppsøke graven til den døde hunden, hvis det finnes noe slikt. Generelt finnes det utrolig mange tilsvarende historier, som er litt drøyt å bare forklare med antropomorfisme.

Til trådstarter: har hunden din nettopp hatt løpetid? Noen hunder kan bli veldig deppa i innbiltperioden og ikke ville noen ting, se veldig lei seg ut og generelt være nedstemt; ingenting er gøy og alt er trist og leit. Min hund blir sånn, og det er helt forferdelig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...