Gå til innhold
Hundesonen.no

Kalk til snegler


Artemis

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger kalk slik at eplesneglene kan bygge villa-skall (:D), men hvor får jeg tak i det? Er det et spesielt produkt jeg må få tak i? Spurte dyrebutikkmannen i dag, men han stirret bare dumt på meg. :D

Skrevet
*Flirer* Finn deg en ny butikkmann du, de pleier å selge kalk i de fleste dyrebutikker som har litt peil på fisk :D

Hehe, will do. Men skal det være i småbiter, eller i en stor en? Eller spiller det ingen rolle?

Og disse rekene dere stadig skryter av, jeg finner dem jo ikke noe sted! :D

Skrevet

Jeg har min kalk i løsvekt. Henger det i en gammel strømpebukse som er klippet i passe str, syns ikke det er noe fint når det ligger kalk strødd rundt i karet.

Hvordan reker er du ute etter da? Du kan få kjøpe Kirsebærreker av meg :D

Skrevet

Jeg kjøpte kalk i blokk som jeg brakk av i passe biter og plasserte under røtter (ellers flyter de opp).

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har nå vært i flere dyrebutikker og spurt. De fleste står som spørsmålstegn og klør seg i hodet, og sist var det en som fant frem en blokk med kalk som var beregnet på å nøytralisere surt akvarievann, og inneholdt dermed kalk. Er det mulig å bruke? Hvor finner dere de kompetente dyrebutikkmenneskene deres?

Skrevet

*Flire godt*

Men da må jeg nesten ha meg rekekar først, ellers så går killiene mine på en noe dyr diett :angry:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...