Gå til innhold
Hundesonen.no

Linfrøolje til hund


Hampus

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en hund som sliter med tørre poter, og bruker dermed fiskeolje med omega3 i foret hans.

Dette hjelper.

Men er det oljens innhold av Omega3 som hjelper, og kan man da erstatte fiskeoljen med annen kilde som inneholder Omega3?

Feks linfrøolje?

Skrevet

Jeg aner ikke om omega 3 har noe med det å gjøre, men jeg for min del gir aldri mine hunder noe tilskudd av omega 3. De har ingen som helst problemer med potene. De spiser Vom & Hundemat og diverse slakteriråvarer. Jeg er av den overbevisning at tørrfôr, eller rettere sagt: kornet i tørrfôr, har mye av skylden for at hundene får tørr hud. Det, pluss det lave innholdet av animalsk fett.

Skrevet

Jeg forer selv med 2 /3 V&H, og proplan i tillegg.

Har prøvd han på bare V&H, uten at det gav bedre resultat på potene.

Dessverre gikk vekta mye opp selv om vi til slutt foret ganske mye under anbefalt.

Resultatet var at han alltid virket sulten og utilfreds.

Så da valgte jeg å kutte litt ned på V&H og gi litt tørrfor samt Omega3 olje i tillegg.

Og det fungerer veldig bra.

Jeg lurer derfor bare på om det er sånn noen lunde det samme hvilken kilde man tilfører Omega# fra eller om Fiskeolje er mye bedre enn feks Linfrøolje.

Skrevet

Linfrøolje har utrolig kort holdbarhet, og oppbevares mørkt og kjølig (kjøleskaptemperatur). En åpnet flaske bør brukes innen én måned. Det eneste stedet jeg har funnet linfrøolje som har vært korrekt oppbevart, er i helsekosforretninger som har kjøleskap. Dette er dyre greier.

Fiskeolje/lakseolje er billigere, men også disse bør oppbevares mørkt og kjølig. De fleste dyrebutikker har flaskene stående i romtemperatur, og da ødelegges oljen raskt.

Den beste måten å tilsette omega3 på, er rett og slett ved å gi laks, ørret, sild, makrell eller annen fet fisk.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...