Gå til innhold
Hundesonen.no

Til deg som har lyst på aussie


Poter

Recommended Posts

Skrevet

Det har vært flere nå som har vist interesse for aussien (australian shepherd) og som har lurt på hvordan den er som rase. Kom over en ganske fin videosnutt om den på youtube. Ta en titt.

Skrevet
Finnes det virkelig miniatyr Aussie? Så det lå ute en snutt med miniatyr og toy aussie..Nytt for meg ja

Ja, gjør det...

Skrevet
Har sett den før, fikk like mye frysninger denne gangen :lol: Skjønner meg ikke på meg selv. :lol:

I LOVE AUSSIES!! :)

Mhm :)

Samtidig er det ganske utrolig å tenke på hvor mye som må bo i en aussie for at den skal greie å gjete storfe...! Og dermed at den typen hund virkelig ikke passer for alle.

Skrevet
de mini aussiene, eller hva de kalles. finnes de her i Norge ?

Tror ikke det finnes noen av de i Norge nei, vet at det finnes en (og kanskje det har kommet flere nå, har i allefall vært snakk om det) til Sverige.

Som med alle "dverg" raser som blir laget for å få en mindre og "lettere" hund mentalt så er jeg ikke særlig begeistret må jeg si...

Skrevet

huff huff, triste greier...

De miniatyrene kunne se ok ut, men toy ble helt.... . <_<

Men Lone! Flott film! Og ja, når man ser åssen aussien gjeter kyr, så skjønner man den snappinga som ligger latent i fler av dem. (deriblandt Bridie)

Skrevet
huff huff, triste greier...

De miniatyrene kunne se ok ut, men toy ble helt.... . <_<

Men Lone! Flott film! Og ja, når man ser åssen aussien gjeter kyr, så skjønner man den snappinga som ligger latent i fler av dem. (deriblandt Bridie)

Ja den snappinga kjenner man fort igjen :blink: My gjør sånn på skoene mine når hun vil at jeg skal gå en annen vei :rolleyes:

Skrevet
OT, men hvem har den sangen som er i videoen???

EDIT: Her er enda en aussievideo :blink:

Fin snutt!

Når jeg ser slike bilder og filmer, får jeg nesten dårlig samvittighet for at jeg bare trener agility og bruks med min...

Skrevet

Tøv og tull, det sier jo seg selv. Tenk hvor mange aussier som bare får tusleturer i "dogparken" og litt lek med frisbee på samme plass! En aussie som bor inne sammen med eieren sin, får være med på nesten alt, blir trent i ting den og eieren elsker og får masse fine turer og familiekos har det helt utmerket og det vet egentlig du også. :blink:

Her er en aussie som ser snø for første gang!

Det er som å se My, bare at My er litt villere og galere mens hun gjør alt hun gjør. Det går liksom litt fortere enn det gjør hos hunden over :P

EDIT:

Hihi, se denne :P Jeg hadde daua!

Skrevet

Aussier er kjempeflotte, står på favoritt listen min på raser. Det er definitivt en rase jeg skal ha en gang i tiden. Forresten, de små aussiene var ikke fine, hva er vits å lage sånne? Orginalene er mye finere.

Skrevet
Aussier er kjempeflotte, står på favoritt listen min på raser. Det er definitivt en rase jeg skal ha en gang i tiden. Forresten, de små aussiene var ikke fine, hva er vits å lage sånne? Orginalene er mye finere.

Har ikke så mye med hva som er fint og ikke fint i mine øyne, men å lage mindre og enklere versjoner av en brukshund syns jeg er helt feil. :blink:

(ps: jeg er ikke sint på deg altså :P)

Skrevet
Har ikke så mye med hva som er fint og ikke fint i mine øyne, men å lage mindre og enklere versjoner av en brukshund syns jeg er helt feil. :P

(ps: jeg er ikke sint på deg altså :P)

Jeg mener det sånn jeg også, dårlig til å utrykke med ordet "fint" :P

Skjønte at du ikke av sint på meg :blink:

Skrevet

:blush: :blink: Den andre sangen heter forresten Paralizer og er av Finger eleven. :P Fikk helt dilla jeg nå... Passer godt til en aussievideo! "I wanna make you move because you're standin' still.."

Skrevet
Tøv og tull, det sier jo seg selv. Tenk hvor mange aussier som bare får tusleturer i "dogparken" og litt lek med frisbee på samme plass! En aussie som bor inne sammen med eieren sin, får være med på nesten alt, blir trent i ting den og eieren elsker og får masse fine turer og familiekos har det helt utmerket og det vet egentlig du også. :D

Her er en aussie som ser snø for første gang!

Det er som å se My, bare at My er litt villere og galere mens hun gjør alt hun gjør. Det går liksom litt fortere enn det gjør hos hunden over :D

EDIT:

Hihi, se denne :P Jeg hadde daua!

Ja, jeg vet :D

Men kjære tid for noen skravlebøtter på den siste videoen -og da tenker jeg på både hund OG eier!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...